fcp
 Hesaplı Temmuz Fırsatlarını Sakın Kaçırma

TikTok Profil Resmi Nasıl Değiştirilir?

Başak U. 14.03.2021 (Güncellenme: 15.07.2024) Takip et
TikTok hesabınızdaki profilinizi dilediğiniz gibi düzenleyebilir ve istediğiniz resmi profilinizde kullanabilirsiniz.
TikTok Profil Resmi Nasıl Değiştirilir?

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya platformlarından biri olan TikTok, kullanıcılarına anlık kısa videolar oluşturma imkanı sunuyor. Kullanıcılar, oluşturdukları bu videoları arkadaşları ile kısa sürede paylaşabiliyor.

TikTok hesabı olan kullanıcıların arkadaşları ile iletişime geçmede profil fotoğrafları önemli rol oynuyor. Çünkü profil fotoğrafı, kullanıcıların haritada hızlı bir şekilde bulunmasını ve platformdaki arkadaşların birbirini kolay tanımasını sağlıyor. Peki, TikTok profiline nasıl fotoğraf ekleniliyor ve profil fotoğrafı nasıl değiştiriliyor?

TikTok Profil Resmi Değiştirme

1- Öncelikli olarak TikTok hesabınıza uygulamadan giriş yapın.

2- Hesabınızın ana sayfasının alt kısmında bulunan “Ben” seçeneğine dokunun.

3- Karşınıza gelen ekrandan “Profili düzenle” bölümüne giriş yapın.

4- Ekranın sol üst kısmında bulunan “Fotoğrafı Değiştir” seçeneğine dokunun.

5- Ekrana “Fotoğraf çek, Galeriden seç, Fotoğrafı görüntüle, İptal” seçenekleri gelecek. Buradan size uygun olan seçeneklerden (Fotoğraf çek, Galeriden seç) birini tercih edin.

6- Kullanmak istediğiniz fotoğrafı belirledikten sonra ekranın sağ üst köşesinde bulunan yuvarlak kutucuğa dokunun. Yuvarlak kutucuk “Tik” işareti olacaktır.

7- Ardından ekranın sağ altında bulunan “Onayla” seçeneğine dokunun. Sonrasında karşınıza gelen ekrandan resmi isterseniz kırpabilirsiniz.

8- Son olarak ekranın sağ alt köşesinde bulunan “Kaydet” seçeneğine dokunun.

Tüm bu adımları izledikten sonra TikTok hesabınızdaki profil fotoğrafınızı değiştirmiş olacaksınız.


TikTok Profil Resmi Kaldırma

TikTok, şimdilik uygulama içerisinden profile yüklenen resmi kaldırma özelliği sunmuyor. Sadece profil resmi değiştirilebiliyor. Ancak üncü parti uygulamaları kullanarak TikTok profil resminizi kaldırabilirsiniz. Üçüncü parti uygulamaları kullanmak istemiyorsanız, siyah resim çekip profilinize koyabilirsiniz.


Başak Uzun

Teknoloji Editörü ve İncehesap Blog Yazarı. Teknoloji, pratik bilgiler, ürün incelemeleri ve oyunlarla ilgili yazılar kaleme alır. Yemek yapma, gezme ve yeni şeyler keşfetmeye bayılır.

Yorum yap

Yorumlar

Bu yazı için henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan sen ol!