Sosyal Media
sengul

TLC, Kişisel Sinema Ekranını Duyurdu

IFA 2019 etkinliği devam ederken TLC, gelecekte karşımıza çıkacak birkaç portatif ürün ile kullanıcıların karşına çıktı. Bunlardan birincisi, kişisel sinema kulaklıklarına çok benzeyen bir “giyilebilir ekran konsepti” oldu. Bu teknolojiye aslında OLED ekrana sahip akıllı bir gözlük demek daha doğru olsa gerek.

TLC’nin tanıttığı yeni ürünü, Sony, Avegant ve Royale’ın cihazlarından farklı olarak güneş gözlüğü boyutuna indirgenmiş durumda. Cihazda ses ise her bir kolon içine yerleştirilmiş hoparlörden geliyor ve kulaklık seti ayrıca USB-C uyumlu bir telefona bağlanabiliyor. Ayrıca cihaz, yalnızca ev konforunda değil hareket halindeyken de kullanılabiliyor.


Gözlük üzerinde iki ekran bulunuyor. Bunlardan biri filmi rahat izleyebilmek yanları yarı şeffaf ortası yeterince opak ekran. Yanların şeffaf olması, film izlerken dışarıyı da aynı anda görebilme imkanı veriyor. Cihazda bulunan hoparlörler ise dışarıya az ses verdiğinden başkaları cihazın sesini duymuyor.

Film izlerken cihazı sabit bir şekilde tutmak gerekiyor. Aksi takdirde görüntülerde kopukluk olabiliyor. Tabi film izlerken sürekli sabit durmak da bir süre sonra sıkıcı olabiliyor.

Yorum yap

*