Sosyal Media
sengul

Türkiye’de 2021 Yılında İnternetten En Çok Sipariş Verilen Ürünler Belli Oldu

Dünya genelinde olduğu gibi Türkiye’yi oldukça fazla etkileyen Coronavirüs, hayatımızdaki alışkanlıklarımızı bile değiştirmemize neden oldu. Salgın döneminde eve kapanan insanlar, neredeyse tüm ihtiyaçlarını online sitelerden gidermeye başladı. Öyle ki 2020 yılında Türkiye’de e-ticaret rekoru kırıldı.

Kullandığı yapay zeka destekli sistemlerle önemli analizler yapan Related Digital isimli dijital pazarlama platformu ise 2021 yılının ilk günlerinde hangi ürünlerin en çok sattığını araştırdı ve araştırmasının sonuçlarını yayınladı.


2021’in başından bu yana Türkiye'de en fazla online sipariş verilen ürünler, ayçiçek yağı, akıllı süpürge ve bluetooth kulaklık oldu. Ayçiçek yağı fiyatının hızlı bir şekilde artması insanları online sitelere yönlendirmiş görünüyor.

En çok sipariş verilen ürünlerin bir diğeri de kablosuz kulaklık. İnsanların uzaktan çalışmak zorunda kaldı bu dönemde kablosuz kulaklığa talep oldukça artmış görünüyor.

Kar yağışının yaşandığı dönem ile birlikte son iki haftada mont satışlarında yüzde 76, bot ve çizme satışlarında ise yüzde 83 artış yaşandı.

En çok online alışveriş yapan iller ise; İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Konya, Kocaeli ve Adana oldu.Yorum yap

*