fcp

Vivo V27 ve V27 Pro teknik özellikleri ile fiyatı belli oluyor

Kemal Y. 13.02.2023 (Güncellenme: 19.07.2024) Takip et
Çin’in en genç markalarından bir tanesi olan 13 yıllık Vivo markası yeni bir akıllı telefon modeli için kolları sıvadı. Vivo V27 ve V27 Pro modellerinin yakın zamanda tanıtılması bekleniyor.
Vivo V27 ve V27 Pro teknik özellikleri ile fiyatı belli oluyor

Vivo'nun V serisi akıllı telefon ailesini yeni modellerle yenileme planlarına dair kulisler geçtiğimiz günlerde ilk defa Twitter’da ortaya çıktı. Twitter sonrası çeşitli sosyal medya sitelerinde ortaya çıkan birçok görsel bu kulisleri güçlendirdi. İddiaya göre Google Play Console veri tabanında bulunan akıllı telefonlar Vivo V27 Pro ve V27’nin teknik özellikleri de biliniyor. İlki V2230 model numarasına, ikincisi ise V2237 model numarasına sahip olan telefonlar ilk etapta Çin’de satışa çıkacak. Google Play Console'daki yer alan modellere bakılırsa yeni ürünlerin duyurulmasına çok az bir zaman kaldı.

Vivo V27 ve V27 Pro teknik özellikleri

Vivo V27 Pro'nun 2400×1080 piksel (Full HD+) çözünürlüğe ve 440 ppi piksel yoğunluğuna sahip kavisli kenarlı ekran ile tanıtılması bekleniyor. Ekranın üst kısmında selfie kamerası için bir çentik bulunuyor. Google Play’de görselleri ortaya çıkan akıllı telefonun MediaTek MT6896Z / CZA işlemciye yani Dimensity 8200 işlemcisine sahip olduğu biliniyor. 8 GB RAM'e sahip olan Vivo V27 Pro'nun kutusundan Android 13 işletim sistemi ile tanıtılacağı söyleniyor.

Google Play Console’daki görüntülerin sızıntısına göre Vivo V27 modeli, Vivo V27 Pro ile aynı kavisli kenarlara sahip Full HD+ ekrana olacak. Bu ekran ilk olarak Samsung tarafından duyurulmuş ve geçmişte birçok marka tarafından kullanılmıştı. 8GB RAM’e sahip modelin farklı depolama kapasitesine sahip serileri olacak. Hafıza kartı takılıp depolama kapasitesi de artırılabiliyor. Bu model aynı zamanda Android 13 ile çalışacak fakat Pro modelinden farklı olarak sekiz çekirdekli MediaTek Helio G99 işlemci ile satışa çıkacak.

Vivo V27 yeni serisi fiyatı

Gizmochina'ya göre Vivo V27 serisi, yakın zamanda Geekbench'te görülen bir MediaTek işlemci ve 12 GB RAM ile tanıtılacak. Fiyatının 420 doların biraz üzerinde olduğu söyleniyor. Pro modelinin ise 485 dolar civarında satışa çıkmasını bekleniyor. Fiyat-performans ürünü olan akıllı telefonun Türkiye’de de satışa çıkması bekleniyor.

Kemal Yüce

Commodore 64 ile büyüyen, 99999 in 1 kasetlerde tek oyun çıkınca hayatın gerçek yüzünü öğrenen, teknoloji bağımlısı bir birisi.

Yorum yap

Yorumlar

Bu yazı için henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan sen ol!