Sosyal Media
sengul

WhatsApp Kullanımı Yüzde 40 Arttı

Bütün dünyada etkili olan Koronavirüs, insanların zorunlu olarak eve kapanmasına neden oldu. Evde kalan insanlar da sosyal medya platformlarına yöneldi. Bu nedenle son zamanlarda sosyal medya kullanım oranı yüzde 60 arttı. Çünkü insanlar, iş arkadaşları ve aileleri ile fiziki olarak görüşemiyorlar. Hal böyle olunca insanlar, online dünyaya daha fazla vakit ayırmaya başladı.

Kullanıcıların sosyal medya davranışlarını analiz eden danışmanlık firmansın Kantar, bazı sosyal medya uygulamalarının kullanımının son zamanlarda arttığını belirtti. 14-24 Mart tarihleri arasında yaklaşık 30 pazardan 25 bin kullanıcı arasında yapılan anket, WhatsApp uygulamasında geçirilen sürenin diğer sosyal medya platformlarına göre daha fazla olduğunu ortaya koydu. Özellikle İspanya’da virüsün yayılmaya başladığı zamanlarda WhatsApp kullanımını yüzde 76 oranında artırdı. ABD’de ise bu oranın yüzde 70 olduğu belirtildi.


WhatsApp uygulamasını kullanım oranı, Koronavirüsün oryaya çıkmasının ardından yüzde 40 artış gösterdi.

Salgın sırasında sosyal medya kullanımı artış gösterse de kullanıcıların büyük çoğunluğu sosyal medyadaki bilgilere fazla güvenmiyor. Yapılan ankete katılanların sadece yüzde 11’i sosyal medya platformlarında mevcut bilgilere güvendiklerini söyledi.

 

 Yorum yap

*