Sosyal Media
sengul

Wi-Fi Ağınızı Güçlendirmek İçin Birkaç İpucu

Günümüzde evlerin büyük çoğunluğunda Wi-Fi bağlantısı bulunuyor. Öyle ki; internet, artık lüks kullanım olmaktan çıktı bir ihtiyaç haline geldi. Konuyla ilgili Kelton Research tarafından yapılan bir araştırmaya göre internet kullanan insanların yüzde 28’i Wi-Fi bağlantısı olmadan bir gün bile geçiremeyeceklerini söylüyor. Aynı çalışmada kullanıcıların yüzde 81’i de Wi-Fi ile ilgili sorun yaşadıklarını belirtti.

Neyse ki yapacağınız birkaç basit hamle ile Wi-Fi bağlantınızı daha da güçlü hale getirebilirsiniz. İşte sizler için hazırladığımız Wi-Fi ağınızı güçlendirmek için birkaç basit ipucu…

1- Kullandığınız Modemi Olabildiğince Merkezi Bir Yere Koyun


Wi-Fi sinyalleri, modemden uzaklaşınca zayıflayacağı için modeme uzak noktalarda internet bağlantınızın kalitesi düşecektir. Bunu daha çok video izlerken hissedersiniz. Eğer evde modemi kablolu olarak kullanmanız gerekmiyorsa modeminizi evinizin en merkezi yerine koyun. Böyle yaptığınız takdirde sinyaller evinizin tüm odalarına daha kolay ulaşacaktır.

2- Güncel Modem Kullanın

Eski modemler internet bağlantı hızınızı düşürecektir. Örneğin 2.4 GHz hızını destekleyen eski modemler, internetinizi oldukça yavaşlatacaktır. Onun yerine 5 GHz hızını destekleyen modemler kullanmanız Wi-Fi bağlantı kalitesini ve hızını oldukça artıracaktır.

3- Wi-Fi Ağınızı Şifre Koyarak Kullanın

Wi-Fi bağlantınız herkese açık olduğunda çok fazla kişi sizin internetinizi kullanacağı için internet hızınız düşecektir. Ayrıca bu durum, kişisel verilerinizi de tehlikeye sokabilir. Hem güvenlik hem de bağlantı kalitesi açısından internetinizi şifreli kullanın.

4- Sinyal Yükselticisi Kullanın


Wi-Fi sinyal yükselticileri, evinizin her noktasında aynı bağlantı kalitesini elde etmek için size faylasıyla yardımcı olacaktır.


Yorum yap

*

Yorumlar

  1. yeliz 26/04/2020 12:10

    sinyal yükseltici aldım ama pek bi işe yaramadı