Sosyal Media
sefa

Xiaomi Akıllı Telefonlarda Az Ses Sorunu Nasıl Giderilir? Kesin Çözüm

Yeni nesil akıllı telefonlarda kullanılan yeni nesil yazılımlar, kullanıcının deneyimini artırmak için varken, bazı durumlarda kullanıcının sağlığını korumak için vardır. Yeni nesil cihazlarda çok yüksek ses oranını düşürmek ve kullanıcının kulak sağlığını korumak amacı ile farklı yazılımlar cihazlara entegre edilir. Bu yazılımlar cihaza gönderilen güncellemeler ile değişiklik gösterebilir. Apple cihazlarında ses ayarı pek mümkün olmuyor. Ancak, Xiaomi gibi Android işletim sistemine sahip cihazlarda ses kontörlü yapmak mümkün.

Xiaomi Marka Telefonlarda Az Ses Sorunu Nasıl Düzeltilir?

Xiaomi markasının özellikle Xiaomi marka kulaklıkları için, cihazın kendi ayarlarında barındırdığı bir ayar seçeneği bulunuyor. Buradan, Xiaomi markasına ait kulaklıkların cihaz ile en optimize şekilde çalışabilmesi için doğru cihaz seçimi yapılması gerekiyor. Bu ayarı hiç kullanmadan cihazın kendi ayarları ile kulaklığınızı kullanmak mümkündür. Bu ayarın olmasının en önemli detayı daha iyi bir ses deneyimi yaşatmaktır.

Bu ayarları kullanabilmek için sadece Xiaomi marka kulaklık sahibi olmanız gerekmiyor. Örneğin; JBL marka bluetooth kulaklık ile, kulaklığa en yakın model seçimi yapabilir ve ses deneyimini iyileştirebilirsiniz. Ayarlarda bulunan kulaklık modelleri, ses deneyimini en iyi şekilde iyileştirmek için markanın size sunduğu ayar bölümüdür. Bu bölüme ulaşmak için;

  • Xiaomi marka cihazınızın “Ayarlar” kısmına gidin,
  • Arama kısmına “Ses” yazın ve arayın,
  • Çıkan seçeneklerden yine “Ses” sekmesine tıklayın,
  • Çıkan arayüzden en alt kısma inerek Ses Efektleri’ne tıklayın,
  • Açılan pencereden yine alt kısma inerek “Sesi Kulaklığa Göre Ayarla” butonuna basın

Bu adımları izledikten sonra önünüze büyük bir pencere açılacak. Bu kısım, cihaza herhangi bir kulaklık bağlı değilse erişime izin vermeyecek. Dolayısıyla bu ayarların yapılması için kulaklığın cihaza bağlı olması gerekiyor. Kulaklığı bağladıktan sonra bu kısımda birçok Xiaomi marka kulaklık modellerinin olduğunu göreceksiniz. Her modelde farklı ses ayarları bulunuyor. Hem kullandığınız mevcut kulaklığa uygun hem de kendi zevkinize uygun ses efektini bularak seçim yapabilirsiniz.

Xiaomi Akıllı Telefonlarda Az Ses Sorunu Giderme - Kesin Çözüm


Marka bu konuda herhangi bir sınırlama yapmıyor. Size uygun ses efektini seçerek bu kısmı kapatabilirsiniz. Bu ayarların dışında kulaklık yani ses ayarlarınıza ekolayzır ayarı yapabileceğiniz bir ayar daha bulunuyor. Ancak, o ayarları karıştırmanızı tavsiye etmiyorum. Bu ayarları yapmanız sizin için yeterli olacaktır. Gerekli ayarlamaları yaptıktan sonra hem ses kalitesinde hem de ses düzeyinde çok ciddi iyileştirmelerin olduğunu göreceksiniz.


Yorum yap

*