fcp
 Hesaplı Temmuz Fırsatlarını Sakın Kaçırma

Xiaomi Band 7 Tanıtıldı! Teknik Özellikleri ve Fiyatı Nedir?

Kemal Y. 26.05.2022 (Güncellenme: 14.07.2024) Takip et
Xiaomi markasının yeni akıllı bilekliği Xiaomi Band 7 geçtiğimiz günlerde tanıtıldı! Xiaomi Band 7 olağan üstü bir pil teknolojisi ile geliyor. Normal kullanımlarda 15 günlük şarj süresi olduğu iddia ediliyor.
Xiaomi Band 7 Tanıtıldı! Teknik Özellikleri ve Fiyatı Nedir?

Uzun süredir beklediğimiz akıllı bileklik Xiaomi Band 7 sonunda resmiyet kazandır. Xiaomi markasının en yeni spor takipçisi olan cihaz Çin’de duyuruldu. Yakın bir tarihte ise tüm dünya ülkelerine dağıtılması hedefleniyor. Yeni akıllı bileklik birçok yeniliğe sahip olsa da, halen tanıdık bir tasarım içeriğine sahip. Cihaz ile ilgili paylaşılan görsellere baktığımızda, markanın önceki nesillerinde kullandığı tasarım dilini tercih ettiğini görebiliyoruz. Halen uzun ve dar ekran kullanılıyor. Ancak, gelişen ekran teknolojisi ile birlikte daha fazla ekran kullanıldığını görebiliyoruz. Daha büyük ekran sayesinde önceki modeline göre ekranı 0.06 inç daha büyük.

Xiaomi Band 7 Resmi Olarak Tanıtıldı! Olağan Üstü Pil Ömrü İle Geliyor!

Xiaomi Band 7 bir sürü renk seçeneğine sahip bant ile birlikte geliyor. Bu seçenekler ise; Siyah, Mavi, Yeşil, Turuncı, Pembe ve Beyaz’dır. Bu kayışların ayarlanabilir uzunluğu 160-224 mm’dir. Band 7, üzerinde 2.5D kavisli bir cam bulunan 1.62 inç AMOLED bir ekrana sahip. Parlaklık konusunda 500 nit özelliği var. Cihaz, NFC’li ve NFC’siz olarak iki seçenek ile geliyor. Dünya genelinde satılması hedeflenen modelde NFC muhtemelen olacak.

Xiaomi Band 7 Tanıtıldı! Teknik Özellikleri ve Fiyatı Nedir

Yeni cihazın en muhteşem özelliklerinden biri ise kesinlikle pil ömrüdür. Cihazın 180 mAh bataryası bulunuyor. Bu batarya ile 15 güne kadar kullanılabildiği söyleniyor. Bu gerçekten inanılmaz bir değer. Akıllı bilekliklerin en büyük farkı bence pil ömrüdür. Diğer özellikleri arasında cihazın 5ATM derecesine sahip olduğu belirtiliyor. Bu da, akıllı bilekliğin 50 metreye kadar suya dayanıklı olduğunu bize gösteriyor. Bunun yanı sıra altı eksenli hareket sensörünün yanı sıra optik kalp atış hızı sensörüne ve kan oksijen sensörüne sahiptir.

Akıllı cihazın toplamda 120 antrenman modu bulunuyor. 4 profesyonel spor modu, otomatik antrenman algılama, arkadaşlar ile yarışmalar düzenleme özelliği ve daha farklı özellikler ile donatılmış. Özelliklerine sporcuların çok sevebileceği bir akıllı bileklik olmuş diye düşünüyorum. Bileklik içerisinde ki özellikler spor takibini gerçekten çok iyi yapan özellikler. Bir sporcunun böyle bir akıllı bilekliği varsa, manuel olarak takip yapmasına kesinlikle gerek kalmaz.

En iyi Xiaomi akıllı bileklik modelleri için tıklayın


Kemal Yüce

Commodore 64 ile büyüyen, 99999 in 1 kasetlerde tek oyun çıkınca hayatın gerçek yüzünü öğrenen, teknoloji bağımlısı bir birisi.

Yorum yap

Yorumlar

Bu yazı için henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan sen ol!