Sosyal Media
sengul

Xiaomi MIX Fold 2 Teknik Özellikleri Sızdırıldı

Son dönemlerde katlanabilir cep telefonu modellerinin ön plana çıkmaya başladığını görüyoruz. Samsung ve Huawei markalarının daha çok ön planda olduğu katlanabilir cep telefonu sektöründe rekabet günden güne kızışmaya başlıyor. Geçtiğimiz dönemlerde ilk katlanabilir modeli MIX Fold ile birlikte katlanabilir cep telefonu pazarına giriş yapan Xiaomi, ikinci katlanabilir cep telefonu olacak MIX Fold 2 üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. Samsung’un lider konumda olduğu katlanabilir cep telefonu pazarında Xiaomi markasının neler yapacağı merakla bekleniyor.

Xiaomi MIX Fold 2

MIX Fold 2 Oldukça İddialı Geliyor

Sızdırılan haberlere göre MIX Fold 2, piyasada bulunan en ince tasarıma sahip katlanabilir cep telefonu modeli olacak. Ayrıca piyasada bulunan en hafif katlanabilir cep telefonu olması beklenen Xiaomi MIX Fold 2, tasarımı konusunda oldukça dikkat çekici olacak. Cep telefonu pazarında en büyük 3. marka konumunda olan Xiaomi, MIX Fold 2 modeli ile birlikte hem ürün yelpazesini genişletmek istiyor hem de katlanabilir cep telefonu pazarında güçlenmek istiyor.

Xiaomi MIX Fold 2

Sızıntı haberleri ile birlikte ünlenmiş Universe, cihazın pazardaki en hafif ve en ince tasarıma sahip katlanabilir cihaz olacağı yönünde fakat ilerleyen dönemlerde bu durum değişebilir. Sızdırılan haberlere detaylı baktığımız zaman Xiaomi MIX Fold 2’nin işlemci tarafında Snapdragon 8 Gen 1 Plus’ı kullanması bekleniyor. 8 inç boyutunda OLED ve 6.5 inç boyutunda dış ekrana sahip olacak MIX Fold 2, 120 Hz ekran yenileme hızı ve 2K çözünürlük ile birlikte pazardaki en iyi ekran özelliklerine sahip cihazlar arasında yerini alacak. Son olarak bu bilgilerin sadece sızıntı olduğunu ve Xiaomi markası tarafından henüz net bir açıklama olmadığını hatırlatalım.

Xiaomi MIX Fold 2'nin ön yüzü

Xiaomi Mi MIX Fold Özellikleri

İşletim Sistemi: MIUI 12 ve Android 11

İşlemci: 8 çekirdekli Snapdragon 880

Ekran: 8.01 FHD+ OLED

RAM Bellek: 12/16 GB

Dahili Hafıza: 256/512 GB

Arka Kamera: 108 MP

İkinci Arka Kamera: 13 MP

Üçüncü Arka Kamera: 8 MP

Ön Kamera: 20 MP

Batarya: 5.020 mAh ve 67 W


Yorum yap

*