Sosyal Media
sefa

Xiaomi’nin Akıllı Gözlüğü Smart Glasses Tanıtıldı

Çinli teknoloji devi Xiaomi, yeni giyilebilir ürünü olan akıllı gözlük modelini tanıttı. Facebook ve Ray-Ban’ın ortaklaşa geliştirdiği akıllı gözlük modelinin tanıtılmasının ardından Xiaomi’de ilk akıllı gözlüğünü kullanıcılarının beğenisine sundu. Şık tasarıma sahip olan Xiaomi Smart Glasses, MicroLED optik frekans yönlendirici görüntüleme teknolojisi ile gelecek.

Xiaomi Smart Glasses

2.4 mm x 2.02 mm ölçülerinde bir görüntü işlemcisine sahip olan Xiaomi Smart Glasses, Android işletim sistemi ile çalışacak. Dört çekirdekli ARM işlemciden güç alacak olan Xiaomi Smart Glasses’da Bluetooth ve Wi-Fi bağlantıları da yer alıyor. Gözlüğün ağırlığı ise 51 gram.


Xiaomi Smart Glasses, 0.13 inç boyutunda bir MicroLED ekrana sahip. MicroLED’de ışığı 180° kırabilen bir optik frekans yönlendirici lens kullanılıyor. MicroLED ekran, optik frekans yönlendirici lensin mikroskobik ızgara yapısı aracılığıyla ışınları insan gözüne doğrudan iletebilme özelliğine sahip.

Optik frekans yönlendirici teknolojisi, cihaz boyutunu ve ağırlığını önemli ölçüde azaltırken akıllı gözlüklerin geleneksel gözlüklerle aynı boyutlara yaklaşmasını sağlıyor. Ayrıca iç lensin üzerinde bulunan ızgara yapısı da gelen ışığın düzgün bir şekilde kırılmasına ve güvenli bir şekilde kullanıcılarının gözüne yönlendirilmesine imkân tanıyor.


Önemli bilgilere ihtiyaç duyulduğu anda görüntüleyebilen Xiaomi Smart Glasses, kilit bilgi bildirimi, telefon araması, navigasyon ve fotoğraftaki metinlerin çevirisi gibi özellikler Xiaomi AI Assistant ile birlikte onaylanıyor. Ayrıca Xiaomi Smart Glasses’da 5 MP çözünürlüğünde bir kamera bulunuyor.

Xiaomi Smart Glass’ın Tanıtım VideosuYorum yap

*