Sosyal Media
sefa

Xiaomi’nin Amiral Gemisi Dizüstü Bilgisayarı Xiaomi Mi Notebook Pro X Tanıtıldı

Çinli teknoloji üreticisi Xiaomi, düzenlemiş olduğu etkinlikte yeni bir dizüstü bilgisayarı tanıttı. Şirketin yeni amiral gemisi dizüstü bilgisayarı Xiaomi Mi Notebook Pro X fiyatı ve özellikleri ile üst düzeye olduğunu kanıtlıyor.

Xiaomi Mi Notebook Pro X

Önceki model dizüstü bilgisayarlar ile aynı tasarım çizgisine sahip olan Xiaomi Mi Notebook Pro X; ince kasa, hafif bir alüminyum gövde, son derece ince ekran çerçeveleri, geniş bir dokunmatik yüzey ve 1.5 mm hareket kapasiteli klavyeye sahip.

15.6 inç büyüklüğünde 3.456 x 2.160 piksel çözünürlüklü bir OLED ekran ile gelecek olan Mi Notebook Pro X, 60 Hz yenileme hızı ve Gorilla Glass korumaya sahip.  sRGB renk paletinin yüzde 100'ünü destekleyen bu ekran, 600 nit maksimum parlaklığı ile gün ışığında kullanımı çok da mümkün kılmıyor.

Core i7-11370H işlemciden güç alan Xiaomi Mi Notebook Pro X, 16 GB RAM bellek ve 512 GB SSD seçeneğine sahip. Ekran kartı olarak ise bilgisayarda Nvidia'nın 4GB GDDR6 bellek sunan RTX 3050Ti bulunuyor.


Xiaomi Mi Notebook Pro X’in bağlantı noktalarına baktığımızda bir adet USB Type-C, bir adet Thunderbolt 4, iki adet USB Type-A, bir adet HDMI 2.1 ve bir adet 3,5 mm kulaklık girişi, Bluetooth 5.2 ve Wi-Fi 6’yı görüyoruz. 80 Wh kapasiteli bir batarya ile gelecek olan Xiaomi Mi Notebook Pro X’de harman carbon ses teknolojisi bulunuyor.

Xiaomi Mi Notebook Pro X Fiyat

Tek renk uzay grisi olarak gelecek olan Xiaomi Mi Notebook Pro X’in başlangıç fiyatı 1.240 dolar. Yani vergiler hariç 10.900 TL.

 Yorum yap

*