fcp
 Hesaplı Temmuz Fırsatlarını Sakın Kaçırma

Xiaomi, Orta Sınıf Telefonları Güçlendirmek İstiyor

Kemal Y. 28.06.2022 (Güncellenme: 15.07.2024) Takip et
Xiaomi, orta segmentte ki akıllı telefonlarını premium hale getirmeyi planlıyor. Şirket, yaptığı açıklamada orta sınıf cihazlara ekstra özellikler getireceğini bildirdi.
Xiaomi, Orta Sınıf Telefonları Güçlendirmek İstiyor

Xiaomi markası teknoloji harikaları yaratmaya hız kesmeden devam ediyor. Aldığım yeni bir bilgiye göre şirket, orta sınıf akıllı telefonlarına 1Hz tazeleme oranına kadar inebilen LTPO ekran teknolojisini getirmeyi hedefliyor. 1Hz tazeleme oranı bir akıllı telefon ekranı için elbette çılgın bir seviyedir. Ancak, bu tazeleme oranının güç tüketiminde korkunç bir tasarruf sağladığını kesinlikle belirtebilirim. Özellikle ekran koruyucu özelliğini tercih ediyorsanız bu ekran teknoloji sayesinde cihazınızın ekran kilidinde ki ekran koruyucu günlerce açık kalsa bile cihazınızın şarjını bitiremeyebilir.

LTPO ekranların en güzel özelliklerinden biri, tazeleme hızını düşürebilme olanağıdır. Bu aşamada ekran tazeleme hızını minimum 1Hz, maksimum ise 120Hz’e kadar yükseltebiliyorsunuz. Tazeleme hızı artırıldığında doğal olarak güç tüketimi de artmaktadır. Cihazı kullanmadığınız zamanlarda veya tasarruf modunda iken tazeleme oranının düşürülmesi, pil tasarrufu anlamında çok güzel bir detay olabilir. Ancak, kullanıcı bu oranı manuel olarak düşüremeyecek. Gerekli işlemleri cihaz sadece kendisi yapabilecek.

Xiaomi, Orta Segment Cihazlarının Prestijini Artırmak İstiyor!

Şirket, bir süredir orta sınıf akıllı cihazlarında 120Hz tazeleme oranına sahip ekranlar sunuyor. Amiral gemilerinin yanı sıra orta segment cihazlarında da 120Hz tazeleme oranı, Xiaomi markasının bir ayrıcalığı haline geldi. Bu ekran politikasına Redmi ve POCO cihazları da dahil oldu. Elbette bu cihazların bir Xiaomi ürünü olduğunun gerçeğini göz önünde bulundurursak bu hiç şaşırtıcı değil.

Xiaomi’nin en büyük avantajı çok uygun fiyatlı cihazlar satmasıdır. Marka uygun fiyatlı akıllı telefon satışı yaparken, sattığı ürünleri de en iyi şekilde donatıyor. Özellikle kullanıcı deneyimi konusunda markanın gerçekten çok iyi işler başardığını belirtebilirim. Yeni bir bilgiye göre marka, kullanıcı deneyimini stratosfere çıkarabilmek için orta segment cihazlarında LTPO ekran teknolojisini tercih edecek. Bu ekran teknolojisi sayesinde cihazınızın kullanım süresi daha da uzayacak. Güncel Xiaomi cihazlarında kullanılan yazlımlar ve batarya teknolojileri zaten çok iyi konumdadır. Sadece bu şekilde bile kullanım süresi en iyi şekilde uzatılabiliyor. Ek olarak LTPO ekran teknolojisinin bu cihazlarda kullanılması demek, kullanım süresini en iyi seviyeye çıkartmak anlamına geliyor.

Xiaomi, Orta Sınıf Telefonları Güçlendirmek İstiyor

Xiaomi markası özellikle son birkaç yıldır çok önemli başarılara imza atıyor. Bazı ülkelerde adeta teknoloji lideri konumunda yer alıyor. Ülkemizde de çok sevilen markalardan biri haline geldi. Özellikle uygun fiyat etiketine sahip cihazları ile bazı kullanıcıların bir numaralı markası haline bile gelmiş durumdadır. Bu aşamada şirketin böyle bir teknolojiyi kullanmak istemesi, elbette Xiaomi kullanıcılarını çok sevindirecektir. Markanın LTPO ekran teknolojisine ne zaman geçiş yapması şu an için belli değil. Ancak, markanın bu yıl içerisinde birden fazla cihaz çıkartacağı bilgisini göz önünde bulundurursak, bunun çok uzun sürmeyeceğini söyleyebilirim.

Kemal Yüce

Commodore 64 ile büyüyen, 99999 in 1 kasetlerde tek oyun çıkınca hayatın gerçek yüzünü öğrenen, teknoloji bağımlısı bir birisi.

Yorum yap

Yorumlar

Bu yazı için henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan sen ol!