fcp
 Hesaplı Temmuz Fırsatlarını Sakın Kaçırma

Yenilenen Galaxy S21 FE, 5G Bağlantısını Artık Destekleyecek!

Kemal Y. 22.06.2022 (Güncellenme: 14.07.2024) Takip et
Samsung markası, Galaxy S21 FE’de yakaladığını devam ettirmek adına yenilenmiş Galaxy S21 FE’yi çıkartacak gibi görünüyor. Gelen bilgilere göre Galaxy S21’in FE varyantı Galaxy S22 FE’nin yerini alacak. Galaxy S22 FE modeli çıkış yapmayacak.
Yenilenen Galaxy S21 FE, 5G Bağlantısını Artık Destekleyecek!

Samsung şirketi, Galaxy S21 FE’nin yeni bir sürümünü pazara tekrar çıkartmayı hedefliyor. SM-G990B2 model numarasına sahip yeni cihaz, artık 5G bağlantısını destekleyecek. Samsung’un bu cihazı neden yenileme kararı aldığı resmi kaynaklarda belli değil. Ancak, bazı forum sitelerinde bu modelin çok sevildiğini ve çok tutulduğunu, buna istinaden de şirketin bu cihazı yenileme kararı aldığı belirtiliyor. Ancak, Samsung markasının bu konu üzerine yaptığı resmi bir açıklama mevcut değil.

Yenilenen Galaxy S21 FE’nin Qualcomm markasının orta sınıf işlemci ile piyasaya sürüleceği belirtiliyor. Yenilenmeyen Galaxy S21 FE’nin işlemci kısmında Snapdragon 888 ve Exynos 2100 var. Exynos 2100’e karşı Snapdragon 720G yonga seti mevcut. Snapdragon 720G, entegre bir 5G modemi ile gelmediğinden 4G bağlantı noktası ile çalışmalar yapıyordu. Ancak, o dönemlerde cihazın yine de 5G desteği olacağına dair bilgiler, ortada geziyordu.

Samsung’un Galaxy S22 FE’si Bu Yıl Gelmeyebilir!

Yaklaşmakta olan Galaxy S21 FE modeli, Samsung markasının kısa ömürlü FE serisinin son modeli olabilir. Gelen söylentilere göre markanın Galaxy S22 FE modeli piyasaya bu yıl çıkış yapmayacak. Yenilenecek olan Galaxy S21 FE modeli, FE varyantının son nesli olacak. Samsung markası FE varyantını, amiral gemileri modellerinin uygun fiyatlı varyantı olarak çıkartmayı hedefliyordu. Ancak, daha uygun fiyata daha çok performans verebilen Samsung modelleri vardı. Dolayısıyla bu cihazlar uygun fiyatlı amiral gemileri modülüne pek uymuyordu. Büyük ihtimalle şirket bunu fark etti ve bu serinin üretimine son verdi.

Yenilenen Galaxy S21 FE, 5G Bağlantısını Artık Destekleyecek!

FE varyantı ile ilgili iddialar gerçekten doğruysa FE projesi lansmandan iki yıl sonrasında sona erecekti. Eylül 2020’de gelen Galaxy S20 FE, varyantın ilk modeli olmuştu. Ancak, 2022 yılına geldiğimizde Galaxy S22 FE olup olmayacağına bakılmaksızın, Galaxy S21 FE çıkış yapacak. Yenilenmiş Galaxy S21 FE, S22’nin FE varyantının yerine gelebilir ve S22 FE çıkış yapmayabilir. Son olarak, bu cihazın çıkış tarihi ile ilgili bilgileri aktarmak istiyorum. Bu cihaz gerçekten çıkış yaparsa, bu çıkış dönemi bu yılın sonbaharına doğru olur. Marka, yeni katlanabilir akıllı telefonlarını ve diğer ürünlerini tanıtmak için gerçekleştireceği lansmanda yeni Galaxy S21 FE’yi tanıtabilir.

Kemal Yüce

Commodore 64 ile büyüyen, 99999 in 1 kasetlerde tek oyun çıkınca hayatın gerçek yüzünü öğrenen, teknoloji bağımlısı bir birisi.

Yorum yap

Yorumlar

Bu yazı için henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan sen ol!