Sosyal Media
sefa

12 GB RAM'li Yeni iQoo Akıllı Telefon İddialı Geliyor

Vivo yakın bir tarihte yeni alt markası olan iQoo'yu duyurdu duyurdu. Alt marka dediğimize bakmayın iQoo, sadece premium kalitede ve donanımda akıllı telefonlar üretecek. Çinli akıllı telefon üreticisi Vivo, iQoo markalı ilk modelini piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Firma lansman etkinliğinin 1 Mart'ta olacağının sinyallerini Weibo üzerinden verdi bile.


Weibo üzerinden paylaşılan gönderi, "iQoo ilk akıllı telefonunu içinde düzenlenecek bir lansman etkinliğinde tanıtıyor." şeklinde. Gönderide akıllı telefonun donanımıyla ilgili herhangi bir detay verilmemiş olsa da yeni cihazın 12GB kapasitesindeki RAM belleği ve Qualcomm'un en güncel işlemcisi olan Snapdragon 855 modelini kullanması şimdiden teknoloji severlerin dilinde.

Yeni iQoo akıllı telefon micro SD kart desteği ile arttırılabilen 256GB kapasitesinde dahili depolama alanına sahip olacak. Akıllı telefonda hızlı şarj desteğine sahip 4,000mAh kapasitesinde bir batarya ve ekran üzerine konumlandırılmış bir parmak izi sensörü tercih edilmiş. Cihaz aynı zamanda USB Type-C ve NFC gibi bağlantı seçeneklerine de sahip olacak.

Akıllı telefonun kameraları da aynı donanımı gibi oldukça etkileyici. Cihazda, şirketin geçen sene duyurduğu Super HDR teknolojisine sahip 3-lensten oluşan bir ana kamera sistemi kullanılması bekleniyor.


Yorum yap

*