Sosyal Media
sefa

2'si 1 Arada Laptop Dell XPS 15'in Fiyatı Belli Oldu: Yeni Versiyon

Dell'in bu yıl içerisinde yenilediği 2'si 1 arada dizüstü bilgisayar modeli XPS 15 raflardaki yerini aldı. İşte fiyatı ve donanım özellikleri...

Oldukça şık ve ince tasarımının yanı sıra güçlü donanım özellikleri ile dikkat çeken dizüstü bilgisayar modelindeki en dikkat çeken değişiklik ise menteşe kenarındaki yerinden çıkarılarak ekranın üst kısmına taşınan web kamerası oldu.XPS 15 modeli 2'si 1 arada kategorisine dahil olmasına rağmen gerek tasarımı gerek donanım özellikleri ile bir ultrabooktan farksız. Üzerinde 9. Nesil Intel işlemciler, oldukça yüksek yazma ve okuma kızlar nasıl sahip M.2 SSD NVMe depolama seçenekleri ve 97Wh kapasitesine sahip bataryalar bulunan Dell XPS 15 modelin başlangıç fiyatı ise 1099 dolar olarak belirlenmiş.

Eğer daha güçlü bir konfigürasyon istiyorsanız, XPS 15 modelinin, gücünü 8-çekirdekli Intel Core i7 9750H işlemcisi ve Nvidia GTX 1650 modeli grafik kartından alan versiyonu da mevcut. Tabii bu versiyon için kesenin ağzını biraz daha açarak 1549 dolar civarında bir miktar ödemeniz gerekiyor.Dell XPS 15 modelinin en yüksek donanım özelliklerine sahip versiyonunda ise sadece birkaç Windows işletim sistemi yüklü dizüstü bilgisayarda gördüğümüz 4K (3840x2160 piksel) çözünürlüğe sahip OLED (DCI-P3 renk paletinin tamamını oynatabilen) panel kullanılmış. 

Eğer video ve fotoğraflar için renk düzenleme gibi bir işle uğraşıyorsanız ya da ekranınıza bakarken gerçek siyahları ve diğer renkleri doğru bir şekilde görmek istiyorsanız OLED panele sahip bu modeli de tercih edebilirsiniz. Dell XPS 15'in 4K çözünürlüğe sahip versiyonunun fiyat etiketi ise 1949 dolar olarak belirlenmiş.Dell XPS 15,  fiyat ve donanım özellikleri olarak HP'nin Spectre X360 modeli ile benzerlikler taşımıyor değil. Her iki dizüstü bilgisayar modeli de 4K çözünürlüğe sahip OLED ekran ile özelleştirilebiliyor ve neredeyse aynı fiyat etiketlerine sahipler. Ancak Dell XPS 15,  9.nesil Intel işlemcileri, başarılı grafik kartları ve her şeyden önemlisi kullanmaya değer  (Dell'in Windows Precision driver yardımları sayesinde) bir trackpad seçeneğiyle HP Spectre X360 modelinin önüne geçmeyi başarıyor.

En uygun fiyatlı Ultrabook modelleri için tıklayınız.Yorum yap

*