Sosyal Media
sefa

3-Kameralı Yeni Oppo R17 Pro Büyük Beğeni Topladı

Hindistan’ın başkenti Mumbai’de düzenlenen lansman etkinliği kapsamında tanıtılan Oppo R17 Pro modeli büyük beğeni topladı.

Herkesin beklediği üzere Oppo R17 modeli ile birlikte tanıtılan Oppo R17 Pro, sırasıyla 495$ ve 650$’lık fiyat etiketlerine sahip. Gücünü Qualcomm’un Snapdragon 670 modeli işlemcisinden alan akıllı telefon 8GB RAM ve 128GB dahili depolama alanına sahip.


Ekran yapısı ve dizaynı Pro modeli ile aynı olan Oppo R17, kamera sistemi olarak farklılık gösteriyor. Oppo R17 modeli dual-lens içeren ana kamera sistemine sahipken, Oppo R17 Pro modeli tam triple-lens içeren ana kamera sistemine sahip. Ana kamera 16MP birincil ve 5MP ikincil olmak üzere iki adet sensörden oluşuyor. Batarya kapasitesi dışındaki bütün özellikler ise oldukça benzer. Oppo R17 modelinde pil olarak 3,500 mAh kapasitesinde bir batarya tercih edilmiş ve cihaz Super VOOC hızlı şarj teknolojisi yerine VOOC teknolojisini destekliyor. Ayrıca cihaz tıpkı Oppo R17 Pro modelinde olduğu gibi NFC teknolojisini de destekliyor.


Lansman ile ilgili detaylar

-Oppo Pro varyantının yanında Oppo R17 modelini de tanıttı. Basit olarak anlatmak gerekirse cihaz, Pro modelinin özellik olarak tıraşlanmış hali.

-Oppo R17 Pro, toplam 3 adet lensten oluşan ana kamera sistemine sahip. Cihazın arka kısmında 12MP birincil, 20MP ikincil ve 3D Stero sensörlerden oluşan bir sistem bulunuyor. Ayrıca akıllı telefon 25MP çözünürlüğünde bir ön kameraya sahip.

-Üzerinde Android 8.1 Oreo işletim sistem ile kutusundan çıkan akıllı cihaz, ColorOS 5.2 arayüzüne sahip.

-Şirketin iddialı olduğu diğer bir konu ise hızlı şarj. Super VOOC hızlı şarj teknolojisine sahip Oppo R17 Pro, sadece 40 dakikada tam şarj olmakta ve 10 dakikalık şarj süresiyle %40’a kadar pil dolumu yapacağı iddia ediliyor. Firmanın Super VOOC hızlı şarj teknolojisinden yararlanmak için ise özel bir kablo ve adaptör gerekli.

-Oppo R17 Pro kamera yönünden de oldukça iddialı “akıllı diyafram” özelliğine sahip telefon, diyafram açıklığını f/2,5 ve f/1,5 arasında değiştirebiliyor. Daha önce Samsung Galaxy S9 serisinde karşımıza çıkan bu özellik oldukça beğeni toplamıştı.

-Akıllı telefon 6.4-inçlik 2340x1080 piksel FullHD+ çözünürlükte bir ekrana sahip. Oppo R17 Pro 19.5:9 görüntü oranına sahip ve akıllı telefonda Corning Gorilla Glass 6 koruması tercih edilmiş.

-Ekran-gövde oranı %91,5 olan Oppo R17 Pro, su damlası şeklinde bir çentiğe sahip ve çentiğin tam orta kısmında da 25MP çözünürlüğündeki selfie kamerası yerleştirilmiş.

-Oppo R17 Pro’da son zamanların trend tasarımlarından olan ve ışığa göre renk değiştirebilen gradyan yüzey kullanılmış ve oldukça şık görünüyor.

-Sonraki ürününün 5G destekleyen bir akıllı telefon olacağını onaylayan firma, dünya Pazar sıralamasında 4. Sıraya yerleşmeyi hedefliyor.Yorum yap

*