Sosyal Media
sefa

35 İnç Monitörler Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

Bilgisayar bileşenlerinin en önemli parçalarından bir tanesi monitördür. İnternette dolaşmak, PC’de yazı yazmak, bilgisayarda video - film izlemek, oyun oynamak, bilgisayarda kod yazmak yada grafik tasarımı gibi bir çok işlemi bilgisayar üzerinden yapıyoruz. Bu işlemleri daha detaylı ve daha üst bir seviyeye getirmek için monitörlere ihtiyacımız var. Genel olarak yaygın bir şekilde kullanılan 20 - 24 inç - 27 inç monitör modellerinin yanı sıra size farklı bir deneyim sunan 35 inç monitör modellerinden bahsedeceğiz.

35 İnç Monitörler Oyun İçin İdeal Midir?

35 inç monitörler yani diğer adıyla ultra geniş monitörler, 20 - 24 - 27 inç monitör modelleri ile karşılaştırıldığında kullanıcılara yatay eksende daha geniş açı sunuyor. 16:9 en boy oranı sunan monitörlerin aksine 21:9 en boy oranına sahip ultra geniş (35 inç) monitörler, oyun severlere yatay alanda sunduğu alan fazlalığı sayesinde birden fazla oyun penceresini yan yana açabilme imkanı sunuyor. Ayrıca oyun severler, ultra geniş monitörler sayesinde oyun içinde daha fazla alana hakim olabiliyor ve bu sayede oyun içinde sürekli bi yerlere koşmalarına gerek kalmıyor. Eğer FPS türündeki oyunları seviyorsanız 35 inç monitör sayesinde oyun deneyiminize farklı bir boyut kazandırabilirsiniz. Eğer çoklu monitör sistemine sahipseniz ve bu durumdan sıkıldıysanız 35 inç monitörleri tercih edebilirsiniz ve tek bir monitör ile birlikte bütün işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.


Sizler için önerdiğimiz en iyi 35 inç monitör modeli ise GamePower markasının GamePower WQ35 35'' modeli oldu. 2500:1 kontrast oranı ve 16.7 Milyon renk desteğine sahip VA panel ile birlikte kullanıcılara farklı bir oyun deneyimi yaşatan GamePower WQ35 35'', 180 Hz ekran yenileme hızı sayesinde oyun severlere akıcı bir deneyim sunuyor. FreeSync Teknolojisi sayesinde yırtılma sorunu olmadan kusursuz bir oyun deneyimi sunan monitör modeli, en sevdiğiniz oyunlarınızı etkileyici gerçeklikte oynamanıza imkan sağlıyor. GamePower WQ35 35'', Mavi ışık engelleme özelliği sayesinde uzun süreli kullanımdan dolayı oluşan göz yorgunluğunuzu minimal hale getirerek kesintisiz bir oyun deneyimi sunuyor.

İlginizi çekebilir: Curved Monitörler Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

35 İnç Monitörler Film İzlemek İçin İdeal Midir?

21:9 en boy oranına sahip 35 inç monitörler, daha düşük en boy oranına sahip monitör modelleri ile kıyaslandığında çok daha akıcı ve kusursuz bir izleme deneyimi sunuyor. Bu devasa monitörler sahip olduğu teknolojik özellikler sayesinde kullanıcılara film veya video izlerken farklı deneyimler yaşamalarına sebep oluyor. PC başında film veya video izlemeyi seven kullanıcılar için 35 inç monitörleri öneriyoruz. Sevdiğiniz film veya dizilerde detayları daha fazla görebileceğiniz veya film izlerken olayları resmen oradaymış gibi hissedebileceğiniz 35 inç monitör modelleri sayesinde izleme keyfiniz farklı bir boyuta taşınacak.


Film izlemeyi ön planda tutan kullanıcılar, monitör seçerken bazı özelliklere dikkat etmesi gerekiyor. Özellikle monitör modelinin renk gamına, HDR özelliğininin olmasına dikkat etmeleri gerekiyor. HDR özelliği film veya video izlerken kullanıcılara farklı bir deneyim yaşatır. Hatta monitörler sahip olduğu yüksek kontrast değeri sayesinde renkler daha doğru ve canlı olarak gösterir. Sadece film izlemeyi seven kullanıcılar değil ayrıca grafik tasarımcıları, fotoğrafçılar ve video düzenleyicileri gibi kullanıcıların da dikkat etmesi gereken konulardan bazılarıdır. Seçeceğiniz monitörlerde HDR teknolojisi, kontrast oranı ve renk gamına dikkat etmeniz gerekiyor. 35 inç monitörler bu teknolojileri en iyi yansıtan modellerdir. Bu özellikler sayesinde ultra geniş monitör modelleri film deneyimine farklı bir boyut kazandırıyor.

Evinizde, aileniz veya tek başınıza film - video izlemeyi seviyorsanız ve izleme deneyiminize yenilik getirmek istiyorsanız sizin için önerdiğimiz monitör modellerine göz atabilirsiniz.

Ofis Kullanımları İçin 35 İnç Monitör Tercih Etmek Doğru Olur Mu?

Ofis veya home office çalışıyorsanız ultra geniş monitörler sizin en iyi dostlarınızdan bir tanesi olacaktır. 35 inç monitörlerin sunduğu ekran yenileme ve ms hızları sayesinde ağır ofis işlerinizi hızlı ve kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Ayrıca 35 inç monitörlerin sahip olduğu ekran özellikleri sayesinde her açıdan daha detaylı ve keskin görüntüler elde edebileceksiniz. 35 inç ekran boyutuna sahip monitörler sahip oldukları ergonomik tasarımları sayesinde ofis ortamında çalışan kullanıcılara inanılmaz kolaylık sağlıyor. Yükseklik ayarı, eğme ve döndürme açıları sayesinde kullanıcılara konforlu bir kullanım sunan 35 inç monitörler, grafik tasarımı veya video editleyen profesyonel kullanıcılar için inanılmaz kullanım kolaylığı sağlıyor.


Sizlere yukarıda bahsettiğimiz özelliklere sahip hatta hem ekran hem de tasarım konusunda daha fazla donanıma sahip WQ35 modelinden sizlere bahsedelim. Sizlere bahsettiğimiz özelliklerin yanı sıra WQ35 modeli, 1800R kavis ve sıfır ölü piksel garantisi sunuyor. Ekranda gördüğünüz görüntüleri derinlemesine ve akıcı bir deneyim haline getiren WQ35 modeli, 1800R ekran eğriliği sayesinde kullanıcıların rahat bir görüntü elde etmelerine imkan sağlıyor. Monitör sahip olduğu eğrilik sayesinde kullanıcıların zorlanmadan hatta gözlerini hareket ettirmeden her şeyi görebilmesine olanak sağlıyor.

Ayrıca WQ35 modeli, curved (kavisli) ekranın yanı sıra sıfır ölü piksel sayesinde kullanıcı deneyimine farklı bir boyut kazandırıyor. Son olarak WQ35 modelinin sahip olduğu PIP ve PBP teknolojisinden bahsetmek istiyoruz. 35 inç WQ35 monitör modeli sahip olduğu PIP ve PBP sayesinde kullanıcılara sadece tek bir ekran üzerinden çoklu görevlerinizi yapmanıza fırsat sunuyor. Bu sayede ofis ortamında extra bir monitöre ihtiyaç duymadan tek bir monitör üzerinden bütün işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Büyük excel tabloları ile uğraşıyorsanız, fotoğraf - video editleme konusunda ilgiliniz varsa yada grafik tasarımı ile yoğun vakitler geçiriyorsanız size inanılmaz bir model olan WQ35 modelini öneriyoruz.


Yorum yap

*