Sosyal Media
sefa

5-Kameralı Nokia 9 PureView'in Bencmark Skorları Ortaya Çıktı

HMD Global tarafından satın alınan Nokia yeni akıllı telefonu Nokia 9 PureView modelini Barcelona da düzenlenecek olan Mobile World Congress kapsamında tanıtmaya hazırlanıyor.

Nokia 9 PureView hakkında halihazırda paylaşılan bilgilerin yanı sıra akıllı telefon aynı zamanda Geekbench web sitesinin benchmark listesinde ortaya çıktı.

Listede paylaşılan bilgilere göre akıllı telefon gücünü Qualcomm'un Snapdragon 845 modeli işlemcisinden ve üzerindeki 6 GB kapasitesindeki RAM hafızasından alacak.

Benchmark sonuçları Nokia 9 PureView modelinin Android 9.0 Pie işletim sistemi kullandığını ve tekli çekirdek testinde 2269 puan, çoklu çekirdek testinde ise 8793 puan aldığını da ortaya çıkarmış oldu.

Firmanın yeni akıllı telefonu Nokia 9 PureView'de en güvendiği noktalardan birisi de tam 5-lensli ana kamera sistemi. Cihaz yakın bir tarihte Google'ın resmi Android ürünler kataloğunda kendi fotoğrafı ve bazı teknik özellikleri ile listelendi. Kataloğa göre Nokia 9 PureView modeli herkesin beklediği gibi parmak izi sensörüne ve NFC desteğine sahip olacak ve işletim sistemi olarak stok Android kullanılacak.

 

Nokia 9 PureViewTahmini Teknik Özellikleri

Şu ana kadar gelen sızıntıları ve yapılan paylaşımları dikkate alacak olursak akıllı telefonun üzerinde 5,9 inç büyüklüğünde ve QHD çözünürlükte bir ekran bulunacak. Cihazın ön tarafında diğer modellere göre daha başarılı bir öz çekim performansı sunması beklenen 12 Megapiksel çözünürlüğünde bir ön kamera olacak. Kameralardan bahsederken akıllı telefonun arka tarafında yuvarlak düzende konumlandırılmış 5 adet Carl Zeiss lensten oluşan ana kamera sistemini de unutmamak lazım.

Bu kadar gelişmiş bir kamera sisteminin yazılım tarafından da destekleneceğini unutmamak lazım. Yani akıllı telefon genel olarak gelişmiş bir kamera deneyimi sunmayı hedefliyor. Nokia 9 PureView model üzerinde 4150 mAh kapasitesinde bir batarya ile gelmesi bekleniyor. Sızdırılan fotoğraflar da sadece mavi renkli modeli görünen akıllı telefonun diğer renk seçenekleri henüz belli değil.

Nokia 9 Pure View Tanıtıldı Başlıklı yazımızı okumak için tıklayın.


Yorum yap

*