Sosyal Media
sengul

Açılır-Kapanır Selfie Kameralı Huawei P Smart Z Ortaya Çıktı

Bugünlerde akıllı telefon piyasasının yükselişteki tasarım trendi açılır kapanır-selfie kameraları. İlk olarak Vivo ve Oppo gibi akıllı telefon üreticilerinin cihazlarında karşımıza çıkan dizayn fazlasıyla beğenilmiş olacak ki, diğer bir Çinli üretici Huawei'de yeni açılır kapanır selfie kameralı akıllı telefon modelini piyasaya sürmeye hazırlanıyor.


İsminin, Huawei P Smart Z olması beklenen akıllı telefonun ön yüzünde, 16 MP çözünürlüğünde ve açılır-kapanır özellikte bir selfie kamerası bulunuyor. Üzerinde 6,59 inç büyüklüğünde bir ekran taşıması beklenen akıllı telefonun dört tarafını saran çerçeveleri ise oldukça ince görünüyor.

Akıllı telefonun internete sızdırılan fotoğraflarında, arka tarafı da görünen cihazın, bu sayede çift lensli ana kamera sistemine sahip olacağı doğrulanmış oldu. Cihazın kamera sisteminin, 16 MP çözünürlüğünde birincil sensör ve 2 MP çözünürlüğünde ikincil sensörden oluşması bekleniyor.


Son dönemde tanıtılan hemen hemen her akıllı telefon gibi kutusundan Android 9.0 Pie işletim sistemi yüklü olarak çıkması beklenen cihazın gücünü şirketin kendi ürünü olan Kirin 710 modeli işlemcisinden alması ise olası bir durum.

Gece yarısı siyahı, zümrüt yeşili ve safir mavisi olmak üzere üç farklı renk seçeneğine sahip olacak Huawei P Smart Z modelinin önümüzdeki ay içerisinde tanıtılması bekleniyor.Yorum yap

*