Sosyal Media
sengul

Akıllı Ampuller Nasıl Kullanılır?

Teknoloji evreninde, kullanıcıların hayatını kolaylaştıran ve daha keyifli hale getiren akıllı cihazlar gitgide artıyor. Geçtiğimiz günlerde sıradan ampuller “akıllı” olarak kullanıcıların beğenisine sunuldu. Peki, akıllı ampul nedir, nasıl kullanılır? 

Akıllı Ampul Nedir?

Ağ bağlantısı veya diğer cihazlarla bağlantı kuran elektronik cihazlar akıllı cihaz olarak adlandırılır. İnternet erişimi, elektronik cihazların uzaktan takibi ve yönetimini sağlar. Akıllı ampul, görüntü olarak normal bir ampul gibi görünse de sahip olduğu özellikler sıradan ampullerin çok ötesinde! Akıllı LED ampuller, normal ampullerin gelişmiş özelliklere ve internet bağlantısına sahip halidir. Aydınlatma temel işlevinin yanı sıra, milyonlarca renk, ayarlanabilir renk sıcaklığı, parlaklık ve akıllı kontrol özelliklerine sahiptir. Bahsettiğimiz özellikler sayesinde, kullanıcıların beğenisini kazanan ürün, kısa sürede popülerleşti. 


Akıllı Ampul Nasıl Kullanılır? 

Akıllı LED ampulü aydınlatma cihazındaki duya yerleştirdikten sonra telefon veya tablete yükleyeceğiniz uygulamalar aracılığıyla kullanabilirsiniz. Yaygın olarak kullanılan iOS ve android işletim sistemine sahip ampuller hem iPhone hem de Android cihazlar üzerinden yönetilebilir. Markaların sunduğu akıllı ampul özellikleri birbirinden farklı olsa da, ampulü kullanmak için benzer yöntemler uygulanır: 

  1. Ampul markaları arasındaki uygulamalar farklıdır. Kullandığınız ampulün uygulamasını akıllı telefonunuza indirin,
  2. Uygulamada açılan listeden ampul adını bulun ve seçin, 
  3. Daha sonra Wi-Fi ağını seçin ve parolanızı tuşlayın,
  4. Kısa bir süre sonra ampul internet ağınıza bağlanacak ve cihazlar arasındaki eşleşme tamamlanacaktır. 

Akıllı ampul ve telefon arasında bağlantı kurmak işte bu kadar basit! 

Akıllı Ampul Tavsiyeleri

Duygusal modunuza göre ortam ambiyansını ayarlayabileceğiniz akıllı ampuller en uygun fiyatlarla incehesap.com’da! Sektörün önde gelen, güvenilir markaları tarafından geliştirilen ampul modellerini sizlere sunuyoruz:  

Xiaomi Yeelight E27 Akıllı LED Ampul

Evinizde veya işyerinizde kullanabileceğiniz LED ampul, geniş renk yelpazesi sunar. Mi Home mobil uygulaması aracılığıyla ortam ambiyansını kolayca ayarlayabilirsiniz. Uygulamayı, android tabanlı cihazlarda Google Play Store üzerinden, iPhone ve iPad cihazlarda App Store uygulaması üzerinden indirebilirsiniz. 


Xiaomi Mi Smart Bulb Lite Akıllı Led Ampul 950 LÜMEN

16 milyon renk kapasitesine sahip LED ampul, kişiselleştirilmiş aydınlatma deneyimi sunar. Favori akıllı modlarınızı önceden ayarlayabilirsiniz. Sesli kontrolü destekleyen ampulü Amazon Alexa veya Google Assistant’ı kullanarak yönetebilirsiniz. Işıkları açın, parlaklığı ve renk sıcaklığını ayarlayın, renkleri değiştirin…

Philips Hue Go V2 Bluetooth Özellikli Taşınabilir LED Lamba

16 milyondan fazla renk sunan Philips Hue Go V2 ile tüm etkinliklerde atmosferi yakalayın! Taşınabilir Hue Go ile mükemmel ambiyansı yanınızdan ayırmayın. LED lambayı kullanmanın birden fazla yolu var: uygulama, Bluetooth kumanda veya ses aracılığıyla yönetin. Yorum yap

*