Sosyal Media
yunus

Android 10’un iOS’tan Kopyaladığı 4 Özellik

Android işletim sisteminin son sürümü Android 10, kullanıcılara kademeli olarak sunulmaya başladı. Ayrıca son güncelleme ile birçok yenilik de kullanıcıların beğenisine sunuldu. Gelen yeni özelliklerin 5 tanesi ise daha önceden iOS işletim sisteminde bulunan özellikler. Böylece Google, iOS’ta bulununan 5 özelliği kopyalamış oldu. İşte Andorid’in iOS’tan kopyaladığı 4 özellik…

1- Uygulamalar Arası Geçiş Geçiş


Uygulamalar arası geçiş yapmak, geri ve ileri gitmek için telefonun ekranını alt kısmandan yukarı kaydırın. Ekrana gelecek açık uygulamalardan istediğinizi seçip açabilir veya uygulamaları kapatabilirsiniz. Bu özellik, iOS 11 ile beraber iPhone X kullanıcılarına sunulmuştu. Şimdi Android 10 kullanıcıları da bu özelliğe sahip oldu.

2- Wi-Fi Şifresi Paylaşma


Wi-Fi şifre paylaşım özelliği iOS 11 iler birlikte kullanıma sunulmuştu. Şimdi ise Google, Android 10 kullanıcılarına bu özelliği getirdi. Bu özellik sayesinde kullanıcılar, Wi-Fi şifresini unutmuş olsa bile yanındaki arkadaşları ile şifrelerini kolayca paylaşabiliyor. Wi-Fi şifre paylaşım özelliğinin iOS’tan farkı ise Android 10’da QR kod taraması ile yapılıyor olması.

3- Gizlilik Seçenekleri


iOS’ta bulunan, uygulamaların konum izleme, Wi-Fi ve Bluetoth erimlerini devre dışı bırakma özelliği, şimdi Andorid 10 kullanıcıları için de sunuldu.

4- eSim Desteği


Apple’ın yeni iPhone ve iPad’lerde kullanıma sunduğu e-Sim özelliği şimdi Andorid 10 ile birlikte Android kullanıcılarına da sunuldu.

 Yorum yap

*