Sosyal Media
yunus

WhatsApp’ta Artık Reklam Gösterilecek

Dünyanın en popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp’tan bu kez kullanıcılarını üzücü haber geldi. Facebook, WhatsApp uygulamasında artık reklam göstermeye başlayacağını açıkladı.

Yaklaşık 1.5 milyar insan tarafından kullanılan uygulama, kullanım kolaylığı ve reklamlara yer vermemesi nedeniyle oldukça geniş bir kullanıcı kitlesine ulaşmış durumda. Fakat Facebook tarafından alınan reklam kararı kullanıcıların pek hoşuna gitmedi. Kullanıcıların bu duruma nasıl yanıt vereceği ise merak konusu. Durumdan memnun olmayan kullanıcıların bazıları şimdiden Mark Zuckerberg’e tepki göstermeye başladı bile. Hatta bazıları WhatsApp’a reklam gelmesi durumunda platformdan ayrılacağını bile dile getirdi.


WhatsApp, gelen yeni güncelleme ile artık “Durum” sekmesinde kullanıcılarına reklamlar gösterecek.

WhatsApp, kullanıma sunulduktan sonra 2012 yılında kullanıcılarına; Platformun gelir amaçlı kullanılmayacağı ve kullanıcı verisi toplanmayacağına dair söz vermişti. 2019 yılına kadar şirket bu sözünü tuttu ve kullanıcılarının beğenisini kazandı. Ancak gelinen son noktada ise WhatsApp’ın verdiği sözü artık tutamayacağı anlaşılıyor. Bakalım WhatsApp’ın reklam politikası nasıl olacak ve nasıl bir tepki ile karşılanacak.

 Yorum yap

*