Sosyal Media
sefa

Android 13 Beta 3.3 Yenilikler ile Geliyor!

Android 13 işletim sisteminin beta sürümünün sonlarına doğru gidiyoruz. Beta sürümleri Android’in en sevilen sürümlerinden biridir. Beta sürümlerini kullanabilmeniz için, Android’in beta programına dahil olmanız gerekiyor. Beta sürümleri sayesinde yeni işletim sistemine erkenden erişim sağlayabiliyor, yeni özellikleri çok daha önceden deneyimleyebiliyorsunuz. Beta sürümleri, işletim sistemlerini geliştirmek ve iyileştirmek konusunda çok önemli bir yere sahiptir. Beta sürümleri kullanıcılarından gelen geri dönüşlere göre işletim sistemi iyileştiriliyor ve geliştiriliyor.

Her beta sürümünde olduğu gibi Android 13’ün ilk beta sürümünde de birtakım sorunlar ve hatalar vardı. Sadece Android 13 değil, Android 12 ve Android 11’de de aynı durum geçerli olmuştu. Ancak, gelen geri dönüşlere göre düzeltilen işletim sistemleri, farklı beta sürümlerini yayınlayarak sorunları ortadan kaldırmıştı. Kararlı işletim sistemi sürümünde sorunların ve hataların olmaması için beta sürümlerinin kullanıcılar tarafından deneyimlenmesi gerçekten çok önemlidir. Android 13’ün 3.3 beta sürümünde neredeyse hiçbir hata kalmadığını belirtebilirim. Elbette görülmeyen veya test edilmeyen hatalar olabilir. Ancak, bunun çok düşük bir ihtimal olduğunu bildirmek isterim.

Android 13’ün 3.3 Beta Sürümü Çıktı! Birçok Hata Düzeltme İçeriyor

Beta yazılımında yer alan bir grup, hata ve aksaklıkların yer aldığını geliştirici ekibe bildirmişti. Bunun üzerinde Android 13’ün beta 3 sürümü yayınlanmıştı. Beta 3 sürümünün yeni sürümü olan 3.3 beta sürümü de, beta 3 de olduğu gibi hata düzeltmeleri temel alıyor. Elbette söylenilen tüm sorunlar bu beta sürümü ile birlikte gideriliyor. Yeni beta sürümünde oluşabilecek sorunlar neticesiyle beta 4 sürümünün gelmeyeceğini düşünüyorum. En son beta sürümü olan 3.3’ün neredeyse hiçbir hata bulundurmadığını düşünürsek, Beta 4’ün gelmeyeceği doğru olabilir.

Android 13 Beta 3.3 Yenilikler ile Geliyor!

İlk olarak beta sürümünde düzeltilen hatalar arasında yer alan bir Wi-Fi hatası mevcut. Pixel cihazlarında mevcut olan bir farklı Wi-Fi hatası var. Bu sorun, akıllı telefonlarda bilinen Wi-Fi bağlantılarına bağlanmasına izin vermiyor. Birçok kullanıcı internet verisini kullanmak yerine Wi-Fi ağına bağlanmayı tercih ettiğinden bu sorunu büyük bir sorun olarak görebiliriz. Son olarak önemli olarak görülen bir sorun sistem çökmesi oldu. Cihazda bazen işlem yaparken sistem tamamen çökebiliyor ve cihaz yeniden başlayabiliyordu. Yeni beta sürümünde bu hatanın düzeltildiği bildiriliyor. Tabii bunu test etmek gerekiyor.


Yorum yap

*