Sosyal Media
sengul

Android 8.1 İle Gelen Yeni Özellikler!

Google, geçtiğimiz günlerde Android 8.1 güncellemesini yayınladı. İşte Go Edition olarak adlandırılan güncelleme ile gelen yenilikler.

1- Yazılım konusunda iyileştirmeler sayesinde uygulamalardaki gecikmeler artık ortadan kalkıyor. Ayrıca cihazların donanımları daha verimli ve daha etkin hale gelecek.

2- Piksel 2 ve Piksel 2 XL için Pixel Visual Core özelliği geldi. Bu sayede üçüncü parti kamera uygulamaları ile artık HDR + modunda fotoğraf çekebilecek.

3-Daha güvenli web” özelliği, kötü URL’lere yönlendirebilecek WebViev girişimlerini önleyerek kullanıcıların internette daha güvenli dolaşmasını sağlayacak.


4- Uygulamalar artık saniye başına bir bildirim uyarı sesi ile sınırlandırılacak.

5- Telefonunuza Bluetooth aracılığı ile bir cihaz bağlıysa, “Hızlı Ayarlar” bölümünden cihazınızın ne kadar pil ömrü kaldığını görebileceksiniz.

6- Otomatik doldurma özelliği sayesinde artık şifrelerinizi artık daha hızlı bir şekilde gireceksiniz.

7- Geliştirilen parmak izi okuyucu ile otomatik kilitleme sistemi geliyor. Artık izniniz dışında telefonunuz açılmaya çalışılırsa cihazınız tamamen kilitli hale gelebilecek.

8- Piksel 2 ve 2 XL modellerinin görüntü ayarları bölümüne renkler menüsü eklendi. Bu menüde üç farklı renk seçeneği olacak (Doğal, Yükseltilmiş ve Doymuş).

9- Nexus 5X’in hoparlöründeki ses sorunu düzeltildi.

10- Video oynatmalarındaki görüntü bozuklukları giderildi.

11- Hamburger ve bira emojisi düzeltildi.Yorum yap

*