Sosyal Media
sefa

Animoji Nasıl Gönderilir?

Apple’ın iPhone X’un tanıtımını yaptığı etkinlikte, izleyicilerin en çok beğendiği duyurulardan biri de Animoji olmuştu. Animoji, iPhone X’un TreuDepth özelliğine sahip ön kamerası sayesinde, kullanıcıların yüz hareketlerini kaydederek emojiye çeviriyor. Tabi bu emojiler hareketli oluyor. Yani Animoji, emojilere canlılık katıyor. Böyle olunca da Animoji yapmak ve göndermek de son derece eğlenceli bir hal alıyor.

Animoji, kullanıcıların yüz hareketlerini bir maymuna, bir tilkiye ya da bir robota dönüştürdüğü için ortaya birbirinden eğlenceli videolar çıkıyor.


iPhone X’da Mesajlar uygulamasını kullanarak Animoji göndermek için aşağıda açıkladığımız adımları takip edebilirsiniz.

1- Mesajlar Uygulamasını Açın.

Mesajlar uygulamasını açın ve Animoji göndermek istediğiniz arkadaşınızı seçin. iMessages uygulama etiketinden Animoji simgesine dokunun.


2- Animojinizi Seçin.

Çeşitli Animoji seçenekleri arasından istediğiniz birini seçin. Artık telefonunuzun ekranında animoji karakterini görüyor olmanız gerekiyor. Yüz ifadenizi değiştirdiğinizde Animojinin de değiştiğini göreceksiniz.

3- Kaydedin.

Kaydı başlatmak için sağ alt köşede bulunan kayıt tuşuna dokunun. Kaydı başlattığınızda sesiniz de kaydedilecektir. Kayıt süresi 10 saniye. Ancak daha önce durdurmak isterseniz tekrar kayıt tuşuna dokunmanız yeterli.

4- Gönderin.

Oluşturduğunuz Animojiyi göndermeden önce izlemek için tekrar tuşuna basın. Oluşturduğunuz Animoji karakterini isterseniz göndermeden önce de değiştirebilirsiniz. Sonrasında gönder tuşuna basarak gönderebilirsiniz.


Oluşturulan Animoji Telefona Nasıl Kaydedilir?

Oluşturmuş olduğunuz Animoji klibi kaydetmek isterseniz, Animoji klibi üzerine dokunun ve basılı tutun. Ardından ekrana gelen seçeneklerden kaydet tuşuna dokunun. Animoji, artık fotoğraflar uygulamasında yer alacaktır. İstediğiniz zaman oluşturmuş olduğunuz Animoji izleyebilirsiniz.

Hepsi bu kadar. Sizin de gördüğünüz gibi Animoji klibi oluşturmak ve paylaşmak son derece basit.

 Yorum yap

*