Sosyal Media
sefa

AOC Agon Pro AG324UX Monitör Teknik Özellikleri ve Tasarımı

Tayvan merkezli çok uluslu bir elektronik şirketi olan AOC, yakın zaman da profesyonel oyuncular için hazırlanmış özel monitör serisini duyurmuştu. Bu seri ile birlikte AOC’nin bilinen Agon Pro serisinin genişletilmiş hali olarak karşımıza çıkıyor. Yüksek performans seven kitleye hitap eden modellerde en dikkat çeken seri ise AOC Agon Pro AG324UX serisi olmuştu. Profesyonel oyuncuları birçok yönden tatmin eden ve göz alıcı tasarımı ile birlikte seriye inanılmaz bir hava katıyordu. Ayrıca bu monitörlerin teknik açıdan da donanımlı olması seriyi inanılmaz bir noktaya getirmişti. Şimdi ise piyasaya sürülen monitörün teknik özelliklerine ve tasarımına yakından bakacaz.

AOC Agon Pro AG324UX Teknik Özellikleri ve Tasarımı

Bir şeyleri satın alırken elbetteki tasarım konusunda sizi etkilemesi lazım. Tasarımlar her ne kadar satın alacağınız bir ürünün her şeyini yansıtıyor olmasa da, ürüne olan bakış açımızı değiştirebiliyor. Bu yüzden genellikle oyuncu monitörleri üreticilerinin ekran tasarımlarına baktığımızda ne çok abartılı ne de çok sade duruyor. Bu 2 si arasındaki dengeyi kurmak ürünün cazibeliğini artırıyor diyebiliriz. AOC Agon Pro AG324UX modeline baktığımızda bu profesyonel oyuncular için tasarlanmış monitöründe yukarıda bahsettiğimiz dengeyi sağlayarak dikkat çekici bir tasarıma ulaştığını söyleyebiliriz. Monitörün ön kısmında kaba bir görüntüsünün olmadığını ve çerçeve kısmında ince ve sade bir tasarıma gittiklerini söyleyebiliriz. Ayrıca bu ince çerçeveler sayesinde kullanıcılara daha geniş bir görüntü alanı sunuluyor.


Monitörün arka kısmına baktığımızda bizi çok hoş bir tasarım karşılıyor. Siyah renge sahip monitörün dik duruş standındaki kırmızı renkteki kısımlar ve monitörün arka tarafında bulunan ışıklandırmalı çizgiler monitöre farklı bir hava katmış. Arka kısmında bulunan ışıklandırmalı çizgiler Light FX destekli, bu sayede çizgilerde monitörün sahip olduğu farklı renkteki ışıkları kullanabiliyor ve değiştirebiliyorsunuz. Yani oyun oynarken oyununuza göre yada zevkinize göre arka plan rengini kendiniz seçebiliyorsunuz. Ayrıca serinin sadece göz kamaştırıcı tasarımının yanı sıra işlevselliği de ön plana çıkıyor. Işıklandırma ile farklı hava katılan monitörün ekran kalkanı var. Bu ekran kalkanı sayesinde monitör ekranını dışarıdan gelen ışıklardan koruyabiliyorsunuz. Ayrıca AOG’un diğer monitörlerinde olduğu gibi ekranı dik konuma getirip kullanabilirsiniz yada yükseklik ayarları yapabilirsiniz. Bu özellikler görsel açıdan güzel olan seriye birde işlevsellik katmış olduğunu belirtelim.


Tasarım konusunda son kısma geldik. Son kısımda bizleri ön kısımda yer alan bir projeksiyon bekliyor.Ayrıca AGON LED Projection, kullanıcılara mor ve kırmızı renk olmak üzere 2 farklı simge yansıtabiliyor ve oyun oynarken ya da oyuna başlamadan önce kullanıcıların oyun atmosferine daha hızlı adapte olmasını sağlıyor.

AOC Agon Pro AG324UX Ölçüleri ve Diğer Detayları

  • Ürün Boyutları: 499.57-629.57 mm (H) X 714.07 mm (W) X 400.13mm (D)
  • Net Ağırlık: 10 kg
  • Display Port 1.4: 1 adet
  • Kulaklık Çıkışı: 3.5 mm
  • Mikrofon Girişi: Var
  • USB: Var. USB 3.2
  • HDMI: 2 adet. HDMI 2.1
  • Yükseklik Ayarı: 130 mm

AOC Agon Pro AG324UX Teknik Özellikleri

31.5 inçlik ekran boyutuna sahip olan AG324UX 4K UHD çözünürlük ve 3840x2160 piksel değerine sahip. Bu yüksek çözünürlüklü monitörün oyun oynarken sunduğu yüksek kaliteli görüntüleri hayal edebiliyorsunuzdur. Yüksek çözünürlüğün yanında AOC Agon Pro AG324UX, sahip olduğu 144 Hz ekran yenileme hızı sayesinde kare atlamalarını da kesintisiz olarak gösterebiliyor. Oyuncular için önemli olan bir diğer detay ise tepkime süresidir. Bu monitör oyunculara 1 ms seviyesinde bir tepkime süresi sunuyor ve bu sayede oyuncuların oyunlarda yaşadığı yavaş kare geçişi sıkıntısını ortadan kaldırarak oyunculara takılma olmadan pürüzsüz görüntü elde etme imkanı sunuyor.


Serinin diğer modellerinde olduğu gibi AOC Agon Pro AG324UX modelinde de IPS panel kullanılıyor. Ayrıca model DCI-P3 renk kapsamı sayesinde monitörün, yüksek renk doygunluğuna ve renk doğruluğa ulaşmasını sağlıyor. AOC Agon Pro AG324UX’un Quick Switch özelliğine gelelim. Bu özellik sayesinde monitör ayarlarınızı kayıt edebilirsiniz ve tek tıklama ile kaydettiğiniz ayarlar arasında değişiklikler yapabilirsiniz buda oyun oynarken sürekli monitör ayarı ile uğraşmamanızı sağlıyor. Monitörün diğer özelliklerine kısaca bakalım.

KVM özelliği: KVM anahtar donanımı ile birlikte kullanıcılar tek bir klavye, fare ve monitörü birden fazla bilgisayar arasında paylaşabiliyor.

PBP (Yan Yana Görüntü) özelliği: birden fazla kaynağı yani dizüstü bilgisayarınız ve masaüstü bilgisayarınız gibi kaynakları kullanarak hepsini aynı anda aynı tek ekranda görmenizi sağlıyor.

USB-C ile Şarj Artısı: Monitör, USB-C bağlantısı ile birlikte kullanıcılar daha hızlı veri transferi yapabiliyor ve 90 W’a kadar güç besleme artısıyla, herhangi bir cihazınızı bu bağlantı üzerinden kolayca şarj edebiliyor.

VESA Display HDR 400 Desteği: Görüntülerin daha kaliteli olmasını ve Renklerin daha canlı bir şekilde kullanıcıya aktarılmasını sağlıyor.

Dahili Hoparlör Artısı: AOC Agon Pro AG324UX 2 adet 8W hoparlör ile beraber kullanıcılarını karşılıyor. Müzik dinlerken ve oyun oynarken harici hoparlör bağlamaya gerek duymadan ses sisteminin keyfini çıkarabilirsiniz.

Renk ve Gölge Kontrol Özelliği: Bu özellik sayesinde, daha iyi görüntü detaylarına ulaşabiliyorsunuz. Görüntülerdeki karanlık kısımları biraz daha aydınlık hale getirebiliyorsunuz. Örnek verecek olursak bir oyunda gölgeler içerisine saklanan düşmanları görmeniz için görüntüdeki çok siyah alanlar görüntü bozulmadan aydınlatılıyor.


Yorum yap

*