fcp

Apple, 3. Nesil AirPods’un Fiyatını ve Özelliklerini Açıkladı

Emirhan K. 23.10.2021 (Güncellenme: 22.07.2024) Takip et
Yeni AirPods'lar hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız hemen tıklayın.
Apple, 3. Nesil  AirPods’un  Fiyatını ve Özelliklerini Açıkladı

Apple, üçüncü nesil AirPods'ların Amerika Birleşik Devletleri'nde 179 ABD Doları olarak belirlenen fiyatlandırma ile siparişe sunulabileceğini duyurdu . Apple ayrıca, kablolu şarj kutusuna sahip bluetooth kulaklık modeli olan ikinci nesil AirPods'ların 129 dolara alınabileceğini söyledi.

Türkiye’deki fiyatlandırmalar da bunlar ;

2.nesil AirPod : 129 dolar

3.nesi AirPod : 179 dolar

AirPods Pro : 249 dolar

AirPods Max : 549 dolar

Yeni Nesil AirPods’ların Teknik Özellikleri

Üçüncü nesil AirPod'lar, AirPods Pro ile benzer bir tasarıma sahiptir, ancak gürültü engelleme veya silikon kulak uçları yoktur. Yeni eklenen Uyarlanabilir EQ, optimum dinleme deneyimi için AirPod'ların kullanıcının kulağına nasıl oturduğuna bağlı olarak sesi gerçek zamanlı olarak ayarlar. Diğer yeni özellikler arasında dinamik kafa takibine sahip uzamsal ses, IPX4 dereceli su ve ter direnci, daha uzun pil ömrü ve MagSafe uyumlu şarj kutusu yer alıyor.

3. Nesil AirPods Ses Özellikleri

AirPod'lar (3. nesil), özel bir sürücü ile güçlü bas ve net yüksek frekanslar üretebilen bir bluetooth kulaklık haline getirildi. Mikrofon, rüzgar sesini azaltmaya yardımcı olmak için akustik bir ağ ile kaplanmıştır, böylece konuşmacının sesi aramalarda net bir şekilde duyulacaktır. AirPod'larda ayrıca tam HD ses kalitesi sunan ve FaceTime aramaları için net, doğal iletişim sağlayan üstün bir konuşma codec'i olan AAC-ELD bulunur. H1 çipin gücünü alan 3. nesil AirPods modelleri, bilişimsel ses teknolojisini de kullanarak Adaptif EQ özelliğini bir üst seviyeye taşıyor.

Yeni Tasarım

AirPods'un yeni tasarımı, sesi kulağa yönlendirmek için tam doğru açıda oturur. Daha incelikli bir görünüm için gövde önceki nesilden daha kısadır ve medya kontrolü için AirPods Pro ile aynı sezgisel kuvvet sensörüne sahiptir.


Uzun Pil Ömrü

AirPods (3. nesil), genellikle şikayetçi olduğumuz pil ömrüne muazzam bir çare bulmuş görünüyor. 6 saate kadar dinleme süresi ve dört saate kadar konuşma süresi fırsatı sunuyor.. Yalnızca beş dakikalık şarj, yaklaşık bir saatlik pil ömrü sağlıyor ve kutuda dört ek şarj ile kullanıcılar 30 saate kadar toplam dinleme süresi elde edebiliyor. Ayrıca farklı bir avantaj sağlayan AirPods, artık uygun kablosuz şarj için MagSafe ekosisteminin bir parçası.

iOS ve iPadOS ile AirPod'lar

AirPod'lar olağanüstü rahatlık ve ses kalitesi sunar ve iOS 15 ve iPadOS 15 ile kullanıcılar aşağıdaki özelliklerin keyfini çıkarabilir:

  • Uzamsal ses ve dinamik kafa takibi ile, bir Grup FaceTime görüşmesindeki sesler, kişinin ekranda bulunduğu yönden geliyormuş gibi duyulur ve herkesin aynı odadaymış gibi görünmesini sağlar.
  • Bildirimleri Duyur, Siri'nin Mesajlar, Anımsatıcılar, Takvim ve aramalardan gelen uyarılar ve API'yi benimseyen tüm üçüncü taraf uygulamaları dahil olmak üzere zamana duyarlı önemli bildirimleri okumasına olanak tanır.
  • AirPod'lar artık dünya çapında yüz milyonlarca iPhone, iPad ve Mac bilgisayardan oluşan Find My ağının bir parçası olup, Find My uygulamasında ve Lost Mode'da yakınlık görünümü ve ayrıca ayrılık uyarıları ve sesleri sunar.

İlginizi Çekebilir: AirPods 3 Resmi Olarak Tanıtıldı

AirPods modellerine ulaşmak için tıklayın.

Emirhan Koyuncu

Mesai saatlerinde İncehesap içeriklerini üreten Emirhan, gün geceye bağladığında Valorant ve LoL düzlüklerinde tarih yazmaktadır.

Yorum yap

Yorumlar

Bu yazı için henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan sen ol!