Sosyal Media
sengul

Apple'ın Düzenleyeceği WWDC 2020 Etkinliğinin Tarihini Belli Oldu

Apple'ın her yıl San Jose, Kaliforniya’da düzenlediği  WWDC yani Dünya Geliştiriciler Konferansı etkinliği, internet ortamına taşındı. Koronavirüs nedeniyle birçok şirket etkinliklerini ve lansmanlarını dijital ortma taşımıştı. Bu akıma ABD'li teknoloji devi Apple'da katılmış oldu.

Önce iptal edilen sonra da Haziran ayında yapılacağı söylenen WWDC 2020 etkinliğinin kesin tarihi belli oldu. Apple'ın yaptığı resmi açıklamya göre WWDC 2020 etkinliği 22 Haziran'da internet ortamında gerçekleştirilecek.


Bu yıl çevrimiçi yapılacak olan WWDC etkinliğinin 31.'si düzenlemiş olacak. Etlinliği geliştiriciler ücretsiz olarak takip edebilecek. Etkinlik, Apple Developer’dan ve mobil uygulama üzerinden izlenebilecek.

Apple, her yıl olduğu gibi bu yıl da iOS işletim sisteminin yeni sürümünü, iPad, Apple Watch, Apple TV ve Mac’in bir sonraki büyük yazılım güncellemesini bu etkinlikte duyuruyor. Böylece iOS 14 ve iPadOS 14’ün 22 Haziran'daki WWDC 2020 etkinliğinde tanıtılması bekleniyor. Ayrıca teknoloji devinin etkinlikte yeni ürün tanıttığı da oluyor. Mesala 2019 WWDC etkinliğinde Mac Pro’nun yenilenmiş hali tanıtılmıştı.
Yorum yap

*