Sosyal Media
sefa

Apple’ın LGBTİ Temalı Apple Watch Pride Edition Kordonları Satışa Sunuldu

Akıllı saat sektörünün bir numaralı ismi olan Apple, akıllı saatleri için bugün iki yeni kordon modellerini kullanıcılarına sundu. LGBTİ topluluğunu desteklemek ve cinsiyet eşitliğine dikkat çekmek amacıyla tasarlanan kordonlar, iki farklı tasarımla kullanıcıların beğenisine sunuldu.

Apple Watch Pride Edition sersi kordonlardan ilki LGBTİ topluluğunu simgeleyen gökkuşağı bayrağının renklerinden oluşuyor. Diğeri ise Nike spor kordonundaki gökkuşağı renklerinin yeniden tasarlanmasını yansıtıyor.


Apple Watch Pride Edition Kordonları

Her iki renk tasarımına sahip kordonlar da bugün itibariyle Apple’ın online mağazalarında satışa sunuldu. Kordonların Türkiye fiyatı ise 329 TL.

Çok dayanıklı ve çok sağlam yapıya sahip olan Nike Spor Kordonlar, yüksek performanslı özel floroelastomer malzemeden üretiliyor. Oldukça yumuşak yapıya sahip olan kordonda bulunan basınçlı kalıplama yöntemiyle açılan delikler, bileğin daha fazla hava almasını sağlıyor. Ayrıca tokasında bulunan yepyeni pim mekanizması sayesinde kullanıcıların bileğine kolayca oturuyor.

Pride Edition Spor Kordon, renkli floroelastomer şeritlerin tek tek, elle birleştirilmesiyle üretiliyor. Daha sonra şeritlere, makinede kalıp kesim işlemi ve basınçlı kalıplama yapılıyor. Dayanıklılığına ve sağlamlığına rağmen şaşırtıcı derecede yumuşak olan kordon, kullanıcıların bileğini çok şık bir şekilde sararken aynı zamanda rahat hissettiriyor.

Apple internet sitesinde yaptığı açıklamada şu satırlara yer verdi; “Apple, pozitif bir değişim yaratmak için çalışan ABD’deki GLSEN, PFLAG, The Trevor Project, Gender Spectrum, The National Center for Transgender Equality, Encircle ve SMYAL; uluslararası alanda ise ILGA World gibi LGBTQ+ savunucusu kuruluşların çalışmalarına destek olmaktan gurur duyuyor.”

 Yorum yap

*