Sosyal Media
sengul

Apple’ın Yeni İşletim Sistemi macOS Monterey Yayınlandı

Apple, daha önce tanıtımını yaptığı yeni işletim sistemi macOS Monterey’i dünya genelinde kullanıma sundu. Milyonlarca mac kullanıcısının bilgisayar kullanım deneyimini iyileştirecek yeni işletim sistemi macOS Monterey, bkalım ne gibi yenilikler getiriyor?

macOS Monterey

macOS işletim sistemindeki uygulamaların bazıları yeni işletim sisteminde güncellendi. FaceTime, Safari, Notlar ve Haritalar gibi uygulamalar bunlardan bazıları. macOS Monterey’de kullanıcılar, bu uygulamaları artık daha verimli ve etkili bir şekilde kullanabilecek.

Daha Kaliteli Bir FaceTime

macOS Monterey’de FaceTime daha kaliteli bir deneyim sunacak. Yeni mikrofon modlarına sahip olan uygulama, bu sayede gürültü engelleme gibi yenilikler sunuyor. Yeni işletim sisteminde FaceTime ile ekran paylaşımı da yapılabilecek. Böyle kullanıcılar uygulamayı daha verimli ve etkili bir şekilde kullanmış olacak.


Yeni Safari

Yenilenen uygulamalar arasında Safari’de bulunuyor. Safari’de sunulan ekme grupları özelliği ile kullanıcılar, Apple ürünleri arasında kesintisiz bir deneyim sürdürebilecekler. Ayrıca IP gizleme özelliğine de sahip olan tarayıcı, artık kullanıcıların gizliliğini daha üst seviyeye çıkaracak.


Kısayol Grupları Oluşturulabilecek

macOS Monterey, kullanıcılara kısayol grupları oluşturmalarına imkan sunuyor. Kullanıcılar oluşturdukları kısayol gruplarını hem iş hayatında hem de gündelik hayatta dizayn edebilecekler.


macOS Monterey Kullanabilecek Mac Modelleri

2013 ve sonraki yıllarda piyasaya sürülen Mac Pro modelleri

2014 ve sonraki yıllarda piyasaya sürülen Mac mini modelleri

2015 ve sonraki yıllarda piyasaya sürülen MacBook Air, iMac ve MacBook Pro modelleri

2016 ve sonraki yıllarda piyasaya sürülen MacBook modelleri

2017 ve sonraki yıllarda piyasaya sürülen iMac Pro modelleriYorum yap

*