Sosyal Media
sefa

Apple Kullanıcılarının Merakla Beklediği AirPods Pro 2'nin Tanıtım Tarihi Açıklandı!

Dünya genelinde oldukça geniş bir kullanıcı kitlesine sahip olan ve şu ana kadar piyasaya sürdüğü yeni nesil ürünler ile birlikte birçok kullanıcı tarafından tam not almayı başaran Apple markası, bu yıl yeni bir AirPods modelini piyasaya sürmeyi hedefliyor. Cep telefonu piyasasında olduğu gibi kablosuz kulaklık pazarında da lider konumda olan Apple, bu yıl içerisinde AirPods Pro 2 isimli modelini kullanıcılar ile buluşturmak istiyor.

AirPods Pro 2 ön ve arka yüzeyi

AirPods Pro 2 Ne Zaman Çıkacak?

Apple şirketinin tanıtacağı bir ürünü aylar öncesinden teknik özelliklerini ve tasarımını sızdırarak ünlenmiş Ming-Chi Kuo, AirPods Pro 2 modeli hakkında önemli detaylar paylaştı. Ming-Chi Kuo göre AirPods Pro 2 modeli 2022 yılının ikinci yarısında tanıtılacak. Daha önceki sızdırılan bilgilere göre ise Apple markasının AirPods 2 modelini, 2022 yılının 4. çeyreğinde piyasaya sürmek istediğini belirtelim. Ayrıca Apple markasının, AirPods Pro 2 modelinin yanında bir de AirPods Pro Lite modelini de tanıtacağını belirtelim. Son olarak Apple şirketinin henüz net bir bilgi paylaşmadığı ve AirPods Pro 2 modeli üzerinde çalıştıklarını bile açıklamadıklarını hatırlatalım.

AirPods Pro 2 tasarımı

AirPods Pro 2 Fiyatı Ne Kadar?

Geliştirilmiş Aktif Gürültü Engelleme ve Şeffaf Mod özellikleri ile birlikte en iyi kablosuz kulaklık modelleri arasında yerini almayı bekleyen AirPods Pro 2 modelinin 249 Dolar fiyat etiketine sahip olacağı söyleniyor. Ayrıca Apple şirketinin giriş segmentinde yer alacak bir başka model hakkında çalıştığı belirtiliyor. Giriş seviyesine hitap edecek AirPods Pro Lite modelinin ise 199 $ fiyat etiketine sahip olacağı söyleniyor.

AirPods Pro 2 Nasıl Olacak?

Sızdırılan bilgilere göre AirPods Pro 2 modelinin, şu anda piyasada bulunan AirPods modellerine benzer bir yapıya sahip olacağı belirtiliyor. Sızdırılan bilgilere göre AirPods Pro 2 modelinin kutusunun altında bazı deliklerin olacağı belirtiliyor. Ayrıca kutunun altında bir delik olacağı belirtiliyor ve bu deliğin kayış takmaya yarayacağı söyleniyor. Son olarak diğer AirPods modellerinde yer alan kutu tasarımının ufak değişikliklere uğrayacağı da söyleniyor ve modelin, 46 mm yükseklik, 54 mm genişlik ve 21 mm kalınlık oranına sahip olacağı belirtiliyor.

AirPods Pro 2 özelliği

AirPods Pro 2 Özellikleri

Ses özellikleri konusunda oldukça geliştirilmiş ve kusursuz bir ses performansı sunacağı bildirilen AirPods Pro 2 modelinin, pil ömründe bir artış olduğu söyleniyor ve AirPods Pro modeline göre daha yüksek kullanım sürelerine ulaşacağı sızdırılan bilgiler arasında. Ayrıca AirPods Pro 2 modelinin, kullanıcıların bazı anahtar kelimeleri söylemesi ile birlikte bazı özelliklerini devre dışı veya aktif edeceği söyleniyor. Son olarak AirPods Pro 2 modelinin sahip olduğu sensörler sayesinde kullanıcıların kandaki oksijen seviyesini bile ölçeceği söylentiler arasında.

AirPods Pro’nun Teknik Özellikleri

Çip Apple H1
AirPods 3 pil süresi Tek şarjla 4.5 saate kadar dinleme süresi (uzamsal ses açıkken 5 saate kadar)

Tek şarjla 5 saate kadar konuşma süresi

AirPods ve MagSafe şarj kutusunun pil süresi 24 saate kadar dinleme süresi

18 saate kadar konuşma süresi

Şarj kutusunda 5 dakika şarjla yaklaşık 1 saat dinleme süresi veya yaklaşık 1 saat konuşma süresi

Şarj kutusu MagSafe, Qi sertifikalı şarj cihazları veya Lightning bağlantı kablosu ile uyumlu
Ses özellikleri Aktif Gürültü Engelleme

Şeffaf Mod

Adaptif EQ

Basınç eşitleme için havalandırma sistemi

Yüksek gezinimli özel Apple sürücü

Yüksek dinamik aralıklı özel amplifikatör

Uzamsal ses ve dinamik kafa izleme

Sensör Hüzmeleme özellikli çift mikrofon

İç kısım mikrofonu

Çift optik sensör

Hareket algılayıcı ivmeölçer

Konuşma algılayıcı ivmeölçer

Kuvvet sensörü

Kontroller Çalmak, duraklatmak veya aramaları yanıtlamak için bir kez basın

Bir sonraki parçaya atlamak için iki kez basın

Bir önceki parçaya dönmek için üç kez basın

Aktif Gürültü Engelleme ve Şeffaf Mod arasında geçiş yapmak için basılı tutun

Bir parça çalmak, arama yapmak veya yol tarifi almak için “Hey Siri” diye seslenin

AirPods’un boyutları ve ağırlığı Uzunluk: 30,9 mm

Genişlik: 21,8 mm

Derinlik: 24,0 mm

Ağırlık: 5,4 gram

Kutunun boyutları ve ağırlığı Uzunluk: 45,2 mm

Genişlik: 60,6 mm

Derinlik: 21,7 mm

Ağırlık: 45,6 gram

Bağlantı Bluetooth 5.0

Yorum yap

*