Sosyal Media
sengul

Apple News+ İki Günde Rekor Abone Sayısına Ulaştı

Apple’ın gazete ve dergilere çok daha kolay ulaşılabilirlik sağlayan yeni abonelik servisi Apple News+, tanıtıldıktan sadece 2 gün sonra 200.000 abone sayısına ulaştı. Servisin bu kadar kısa sürede yüksek abone sayısına ulaşmasında ilk ay ücretsiz olmasının payının büyük olduğunu söyleyebiliriz. İlk ay ücretsiz kullanımdan sonra servisin abone sayısının nasıl etkileneceğini biz de merak ediyoruz.


İlk ay ücretsiz sunulan servise sonrasında aylık 10 dolara abone olunabiliyor. Abone olan kullanıcılar, 300’den fazla dergi ve birçok sayıda makaleye ulaşma imkanı buluyor.

Kullanıcıların tek bir cihaz üzerinden dünyadaki tüm haberlere kısa yoldan ulaşmasını sağlamak ve haberler konusunda tek kaynak olmak isteyen Apple, bu konuda emin adımlara ilerliyor. Sadece haberlerle kalmıyor, zengin dergi içerikleri ile de kullanıcılarına ayrı bir imkan daha sunuyor.


Apple’ın açıkladığı bilgilere göre, Apple News+’tan elde edilen gelirin yüzde 50’si içerik sağlayıcılara kalan yüzde 50’si de Apple gidiyor. Ulaşılan abone sayısındaki rakama bakılırsa Apple News+, hem Apple’ı hem de içerik sağlayıcıları memnun edecek.

 

 Yorum yap

*