Sosyal Media
sengul

Apple Store’a Sesli Arama Özelliği

iPhone ve iPad kullanıcıları, yeni güncellemelerine kavuştu. Yeni güncelleme ile Apple Store’un arama özelliğine birkaç yenilik geldi. Artık kullanıcılar arama bölümünden sesli olarak arama gerçekleştirebilecek.


Apple, yeni hizmeti sesli arama özelliği ile kullanıcılarının işini kolaylaştırmayı amaçlıyor. Uygulama içerisinde mikrofon tuşuna dokunarak istediğiniz kelimeyi söyleyip arama işlemini gerçekleştirebiliyorsunuz. Böylece uygulama içerisinde istediğiniz sayfaya kolay ve kısa sürede yönlendiriliyorsunuz.


Yeni güncellemeyi şu şekilde özetledi: “Arama, geliştirilmiş bir tasarımla güncellendi ve şimdi daha iyi arama sonuçları için bu özellik ses tanıma teknolojisine sahip. Yeni bir görünüm ve konuşma tanıma teknolojisinin eklenmesiyle; ürünleri, mağazaları, oturumları ve daha fazlasını bulmak hiç bu kadar kolay olmamıştı.

Ayrıca Apple, iOS için gelecek vaat eden hata düzeltmeleri ve performans iyileştirmeleri yaptı. Apple TV'de yeni sıralama seçenekleri bunlardan biri. Apple, güncelleme notlarında “Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz. Bu güncelleme, erişilebilirlik, kararlılık ve video indirme gibi çeşitli alanlarda hata düzeltmeleri ve iyileştirmeler içermektedir. Ayrıca, videolar TVOS'ta koleksiyon ve platform tarafından görüntülenebilir. ” şeklinde açıklamada bulunda.

 Yorum yap

*