Sosyal Media
sengul

AR Emoji İle Neler Yapabilirsiniz?

Samsung, yeni amiral gemisi telefonları Galaxy S9 ve S9 Plus’ı, Apple’ın Animoji özelliğine benzer bir özellik olan AR Emoji ile piyasaya çıkardı. Eğlenceli videolar hazırlayabileceğiniz bu özellik sayesinde keyifli dakikalar geçirebilirsiniz. İşte Animoji ile yapabilecekleriniz.

1- Kendi Karakterinizi Oluşturun

Galaxy S9 veya S9 Plus ile kendi AR Emojinizi oluşturabilir ve arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz. Bunun için telefonunuzun kamerasını açın ve AR Emoji moduna geçiş yapın. Sonrasında doğal bir şekilde resminizi çekin.

Resminizi çektikten sonra kendi karakterinizi istediğiniz şekilde oluşturabilirsiniz. Yüz şeklinizi, kıyafetlerinizi hatta gözlüğünüzü bile buradan düzenleyebilir ve karakterinizi oluşturabilirsiniz. AR Emoji ile dilediğiniz kadar karakter oluşturabilirisiniz. Bununla ilgili her hangi bir sınır bulunmuyor.


2- Karakterlerinizi Özelleştirin

AR Emoji ile karakterinizi oluştururken onu özelleştirmeniz için size seçenekler sunuluyor. Cinsiyetinize göre karakterinizi belirleyip dilediğiniz gibi özelleştirebilirsiniz. Ten renginizi, saç renginizi ve şeklini, gözlüğünüzü buradan oluşturabilirsiniz.

Oluşturduğunuz karakteri beğenmezseniz, silip tekrar yerine başka bir tane daha oluşturabilirsiniz. Ancak şimdilik oluşturulan karakter üzerinde düzenleme yapamıyorsunuz. Yani beğenmediyseniz silip yeniden bir karakter oluşturmanız gerekiyor.


3- Çıkartmalar Oluşturun

Galaxy S9 ve S9 Plus kamerasının bir yeniliği de AR Emoji bölümünde yer alan çıkartmalar. Buradan birçok çıkartma bulabilirsiniz. Tıpkı Snapchat filtreleri gibi.


4- GIF Oluşturun


AR Emoji ile oluşturacağınız karakterleri GIF haline de getirebilirsiniz. Buradan oluşturacağınız GIF’ler telefonunuzun galeri uygulamasına kaydediliyor. Böylece oluşturduğunuz GIF’leri kolay bir şekilde arkadaşlarınızla paylaşabiliyorsunuz.

 Yorum yap

*

Yorumlar

  1. Burcu kömürcü 09/12/2019 00:22

    Ar emoji leri watzapp instagram gibi sosyal medya araçlarında çıkartma Olarak kullanamıyor muyuz? Sadece SMS hangout da mı kullanabiliyoruz?

  2. İLKER GÖKÇE 31/12/2020 10:32

    ÇOK GÜZEL BİR UYGULAMA

  3. Yazgul korkmaz 22/02/2022 11:35

    Ar emojisi ucretlimi