Sosyal Media
sengul

Artık WhatsApp Mesajlarına Emoji İle Tepki Gösterebileceğiz

Backlinko verilere göre şu anda 2 milyar kullanıcıya sahip olan Whatsapp uygulaması, mesajlaşmayı daha keyifli bir hale getiriyor. 2009 tarihinden beri hayatımızda olan anlık mesajlaşma ve arama uygulaması olan Whatsapp, mesajlara emoji ile tepki göstermeye imkan sağlayan bir özellik geliştiriyor. Kullanıcılar, Meta çatısı altında bulunan Instagram uygulamasında olduğu gibi artık WhatsApp uygulamasında da mesajlara emojilerle tepki gösterebilecek. Mesajlara ağlayan surat ve gülücük gibi farklı emojiler kullanabileceğimiz özellik şu anda beta aşamasında.


WhatsApp’ta Mesajlara Nasıl Tepki Verilecek?

WABetainfo tarafından sızdırılan yeni özellik şu anda Instagram uygulamasında kullanılan özelliğe benzediğini söyleyebiliriz. Bildiğiniz üzere Facebook, Whatsapp ve Instagram uygulamaları genellikle aynı özelliklere sahip fakat hızlı mesaj özelliğine tepki WhatsApp uygulamasına hala gelmemişti. Mesajlara hızlı yanıt özelliği ile birlikte daha konforlu bir kullanım sunacak olan WhatsApp’ın bu özelliği ne zaman kullanacağı bilinmiyor.


Android/iOS WhatsApp Beta ve WhatsApp Web sürümü için geliştirme aşamasında olan bu özelliğin sızdırılan test görsellerine baktığımız zaman, WhatsApp uygulamasından gelen bir mesaja tepki göstermek için birden fazla seçeneğin olduğunu görüyoruz. Birden fazla emojinin yer aldığı sekmeden istediğiniz emojiyi seçerek mesaja cevap verebiliyorsunuz. Göndereceğiniz emojiyi seçtiğiniz zaman, animasyon eşliğinde mesajın altında görebiliyoruz.


Yorum yap

*