Sosyal Media
sefa

Asus Çıtayı Yükseltiyor! 500Hz Oyun Monitörü

Asus şirketi oyun sektörüne oyunculara armağan gibi bir ürün getiriyor. Bu ürün oyuncular için geliştirilmiş 500Hz’lik oyun monitörü getiriyor. Yeni monitör e-Sports’u hedefliyor ve profesyonel oyuncular tarafından kullanılacak. Müsabaka içerisinde ki her türlü avantajı elde edebilsinler diye Asus mühendisleri tarafından çok büyük bir çalışma ile tasarlandı. Yüksek bahisli rekabet maçlarında kazanabileceğiniz ek süreler bir takımı zafere götürebilir. Marka, bunu o kadar hızlı yenilenen bir monitör ile sağlamak için çalışmaların tuşuna bastı. Bu monitörü kullanan bir rakibi alt etmekte gerçekten çok zorlanabilirsiniz.

Saniyede 500 Kez Yenileme Yapabilen Efsanevi Monitör!

Asus, bugüne kadar yapılmayan veya yapılması istenmeyen bir şeyi yapıyor. E-Sports müsabakalarında, bugüne kadar kullanılacak en akıcı ve en hızlı monitör bu olacak. Marka bu monitörün saniyede 500 defa yenilendiğini belirtiyor. Bu gerçekten çok çılgın bir yenileme hızı. Aslında bu hız ile Hızlı ve Öfkeli serisini izlemek bence daha keyifli olurdu.

Asus Çıtayı Yükseltiyor! 500Hz Oyun Monitörü

Şirket ürünü bildirse de fiyat ve kullanılabilirlik konusunda herhangi bir açıklama yapmadı. Ancak, normal oyuncular bu yıl yeni monitör ile oyun oynayamayabilirler. Bir de şunu belirtmekte fayda var ki, bu monitör kesinlikle ucuz olmayacak. Bu monitöre en yakın monitör seçeneği Asus’un ROG Swift 360 Hz monitörüdür. Bu modelin 500 dolar civarında olduğunu göz önünde bulundurursak, 500Hz yenileme hızına sahip bir monitörün ne kadar olacağını siz tahmin edin. Yeni monitör 24 inç boyutlarında ve Full HD çözünürlüklü bir paneli olacak. Ayrıca NVIDIA G-Sync ve NVIDIA’nın Refleks Analizörü’nü barındırıyor. Valorant, Rainbow Six: Siege, Overwatch veya farklı bir rekabetçi oyun oynuyor olsanız bile bunun size ihtiyaç duyabileceğinizden daha fazla avantajı sağlayabileceğinden emin olabilirsiniz.

Asus ROG Swift 500Hz ile En İyi Avantajlara Sahip Olabileceksiniz!

İnsan gözünün gerçekte ne kadar yenileme hızı algılayabildiği tartışma konusu olsa da, karelerin oyun kazandırdığı gerçeğini herkes tarafından bilinen bir şey. Gerçekten de özellikle rekabet ortamında kare hızları her zaman görüntünün kalitesinden çok daha iyidir. Bu sebeple Asus markası daha yüksek çözünürlüklü bir ekran yerine daha hızlı bir kare hızından yararlanmayı tercih ediyor. Yüksek çözünürlüğe sahip monitörler sadece arkanıza yaslanıp muhteşem bir oyunun tadını çıkarmak istediğiniz zamanlar için harikadır. Ancak, asıl istediğiniz rekabet ortamında zafer elde etmekse, kare hızı sizin için en iyi yol olacaktır. Normal bir oyuncunun saniyede 500 kare yenileme özelliğine sahip bir monitöre ihtiyacı olmaz. Ancak, 500hz monitörün ayrıcalığına ihtiyacı olabilir. Tabii tercih yine de size kalıyor.

En iyi Gaming Monitör modelleri için tıklayın

İncehesap.com ile birlikte Asus Monitör dünyasını keşfe çıkın


Yorum yap

*