Sosyal Media
sefa

Asus Modellerine Android 9.0 Pie Güncellemesi

Asus Zenfone 5z kullanıcıları Android 9.0 Pie güncellemesini nihayet almaya başlayacak. İşletim sistemi güncellemesi aynı zamanda Android sisteminin son çıkan güvenlik yamasını da beraberinde getiriyor ve şirket tarafından yapılan açıklamaya göre akıllı telefon güncellemelerinin tamamını bu ay içinde dağıtılacak.

Güncelleme otomatik bir şekilde FOTA (firmware-over-the-air) üzerinden dağıtılacak. Güncelleme indirmek isteyenlerin bildirim çubuğunu kontrol etmeleri yeterli eğer güncelleme ile ilgili herhangi bir bildirim almazsanız izlemeniz gereken yol şu şekilde; Ayarlar > Sistem > Sistem güncellemesi.

İndirme işlemi tamamlandıktan sonra kullanıcıların yazılımı yükle tuşuna basarak yüklemesi gerekiyor. Şirketin yaptığı açıklamaya göre yükleme sırasında akıllı telefonunuz iki kez yeniden başlatılacak ve bu işlem sırasında telefonunuza müdahale etmemeniz oldukça önemli.

Bu durumda güncelleme üzerine yoğunlaşan Asus daha eski modellerinden biri olan Asus Zenfone Max Pro M1 için de güncelleme yayınlamaya hazırlanıyor. Yeni güncelleme Android işletim sisteminin yeni güvenlik yamasını da beraberinde getirecek ve daha stabil bir performans sağlayacak. Şirketin uygun fiyatlı telefonlarından biri olan Zenfone Max Pro M1 modeli böylelikle 3 parça uygulamalarla daha iyi bir uyumluluk, Optimum güç tüketimi sağlamak, geliştirilmiş video kayıt özellikleri ve kamera performansı gibi iyileştirmelere sahip olacak. Bu modellerin dışında FOTA üzerinden güncelleme alacak diğer iki telefon ise Asus Zenfone Max Pro M2 ve Zenfone Max M2.Yorum yap

*