Sosyal Media
sefa

Asus'tan VivoBook Serisine İki Yeni Model

Tayvan menşeili elektronik devi Asus, VivoBook serisine iki yeni dizüstü bilgisayar modeli daha ekledi.

Şık tasarımları ve yüksek performansları ile dikkat çeken 14 inç ekran boyutuna sahip VivoBook 14 ve 15.6 inç ekran boyutuna sahip VivoBook 15 modellerinin fiyatları ise sırasıyla yaklaşık 487 dolar ve 501 dolar olarak belirlendi.


Asus VivoBook 14 ve VivoBook 15 modelleri gücünü 8. nesil Intel Core i7 işlemcileri ve Nvidia GeForce MX 250 ekran kartlarından alıyor. Her iki yeni VivoBook modeli de 512GB SSD ve 1TB HDD seviyesine kadar olmak üzere çift dahili depolama alanı seçeneği sunuyor.Dizüstü bilgisayarların bağlantı seçeneklerine bakacak olursak cihazlar, çift bantlı WiFi 5 (802.11ac), Bluetooth 4.2v, USB Type-A 3.1, USB Type-C, HDMI çıkışı, 3,5 mm combo kulaklık ve mikrofon girişi ve son olarak micro SD kart okuyucu gibi bağlantı seçeneklerini destekliyor. 


Asus VivoBook 14 ve VivoBook 15 modelleri Gümüş, Gri Mavi ve Mercan olmak üzere 4 farklı renk seçeneğine sahip. Dizüstü bilgisayarların en çok dikkat çeken tasarım özelliklerinden birisi de sırasıyla %87 ve %88 ekran-gövde oranlarına sahip NanoEdge teknolojisi ile üretilen ekranları.Şirketin ErgoLift menteşe adını verdiği menteşe tasarımı sayesinde ekran açıldığı zaman 2 derece yukarı kalkan klavye daha rahat bir yazı yazma deneyimi sağlarken aynı zamanda ekranı stabil ve sağlam bir şekilde destekliyor.

Yüksek performans ve taşınabilirliğin ön planda olduğu yeni VivoBook modellerinin hedef kitlesinin genç kesim olduğunu belirten şirket, sürekli hareket halinde olan ve işlerini bilgisayar üzerinden yapan kitleye taşınması kolay bir iş istasyonu tasarlamayı istemiş ve bunu başarmış diyebiliriz...Yorum yap

*