Sosyal Media
yunus

ASUS'un Yeni 4K Monitörü TUF Gaming VG28UQL1A Türkiye Piyasasına Giriş Yaptı

Tayvan merkezli bir bilgisayar ve donanım üreticisi olan ASUS, yeni nesil konsollar ve bilgisayarlar için dizayn edilen TUF Gaming VG28UQL1A monitörünü ülkemizde satışa sunduğunu duyurdu. 28 inç boyutunda 4K Fast IPS panel ile birlikte kullanıcıların karşısına çıkan bu monitör 144 Hz ekran yenileme hızına sahip. 1ms gibi oldukça iyi bir tepki süresine sahip olan TUF Gaming VG28UQL1A, Display Stream Compression (DSC) teknolojisine sahip. Display Stream Compression – DSC ya da ekran içerik sıkıştırma olarak tanımlayabileceğimiz bu yeni teknoloji 144Hz tazeleme hızına sahip, 4K içeriklerin tek bir DisplayPort kablosu üzerinden kayıpsız bir şekilde aktarılmasını sağlıyor. Ayrıca bu monitör, HDMI® 2.1 ile PlayStation® 5 ve Xbox Series X’te renk alt örnekleme (4:4:4) olmadan 4K 120Hz oyun deneyimi sunuyor.


ASUS Çok Düşük Hareket Bulanıklığı Senkronizasyonu (ELMB Sync) teknolojisi ve değişken yenileme hızı teknolojileriyle birlikte gölgelenme ve yırtılma etkilerini ortadan kaldırıyor. Ayrıca yüksek kare hızlarında kullanıcılara net oyun görüntüleri sunuyor. TUF Gaming VG28UQL1A monitörü, NVIDIA® G-SYNC® Uyumlu, AMD FreeSync™ Premium ve özel Değişken Hız Aşırtma teknolojisi ile birlikte yırtılma olmadan kusursuz bir oynanış sağlıyor. DisplayHDR™ 400 ile HDR teknolojisi ve %90 DCI-P3 profesyonel renk gamı ile olağanüstü renk performansları sunuyor.

ASUS TUF Gaming VG28UQL1A Özellikleri

Oyuncular için ayrı ayrı özelliklere sahip olan bu monitör, kullanıcılar için inanılmaz avantajlar sağlıyor. ASUS Fast IPS ekranlardaki likit kristal öğeler sayesinde normal IPS panellere göre kat daha hızlı açılıyor. Daha hızlı tepki sağlayan bu özellik sayesinde kullanıcılar oyunları en yüksek ayarlarda bile oynasa mükemmel akıcı görüntüler elde edebiliyorlar. ASUS TUF Gaming VG28UQL1A, öncelikle ekran yırtılmasını ve Vsync gibi yazılım alternatiflerine olan ihtiyacı ortadan kaldırmayı amaçlayan, Nvidia tarafından geliştirilen tescilli bir uyarlamalı senkronizasyon teknolojisi olan NVIDIA G-SYNC ve yüksek performanslı monitörlerde bulunan AMD FreeSync Premium teknolojilerine sahip. Bu teknolojiler sayesinde kullanıcılar, inanılmaz akıcı, yırtılma sorunu olmadan ve düşük gecikme süreli görüntüler elde edebiliyorlar. Ayrıca bu özellikler yanında bir de HDR teknolojisinden yararlanan bu monitör, diğer klasik monitörlere göre kullanıcılara daha canlı renk ve yüksek kontrast oranları sunuyor. Kusursuz renk doğruluğu ve kusursuz görüntü aktarımı sayesinde kullanıcılara inanılmaz deneyimler yaşatan ASUS TUF Gaming VG28UQL1A, ASUS’a özgü Shadow Boost ve ASUS GameVisual gibi özellikleri yapılandırmanızı sağlıyor.


TUF Gaming VG28UQL1A, olağanüstü keskin, yüksek kare hızlı oyun için gölgelenme ve yırtılmayı ortadan kaldırmak için ELMB'nin uyarlamalı senkronizasyon teknolojisiyle aynı anda çalışmasını sağlayan ELMB Sync* yazılımını içerir. VESA DisplayHDR 400 sertifikalı TUF Gaming VG28UQL1A, Düşük Mavi Işık teknolojisini de sahip. Bu teknoloji sayesinde görüntü kalitesinden taviz verilmeyerek kullanıcılar, zararlı olan mavi ışıktan korunuyor. Ayrıca HDMI 2.0 ve 2.1’e ek olarak DisplayPort™ 1.4 (DSC) gibi çeşitli bağlantı seçenekleriyle birçok farklı giriş kaynağıyla geniş uyum sağlıyor. Göz yorgunluğunu azaltmak ve kullanıcılara rahat bir izleme deneyimi sunmak için Flicker-Free teknolojisine sahip bu monitör, kullanıcılara uzun süreli bir kullanım sunuyor.

Asus TUF Gaming VG28UQL1A Teknik Özellikler Özet

 • Ekran Boyutu: 28 inç
 • Çözünürlük: 3840×2160 4K
 • Panel: Fast IPS
 • Tazeleme Hızı: 144 Hz
 • Kontrast Oranı: 1000:1
 • Renk Paleti: DCI-P3 %90
 • Tepki Süresi: 1 ms GTG
 • Parlaklık: Maksimum 450 Kandela
 • Bakış Açıları: 178-178°
 • Diğer Özellikler: FlickerFree, Low Blue Light, HDR400, FreeSync Premium, ELMB, GamePlus, Shadow Boost
 • Renk Desteği: 10 Bit, 1073,7 milyon
 • Bağlantılar: 1 x DP 1.4, 2 x HDMI 2.1, 2 x HDMI 2.0, 3.5MM Jak
 • USB: 2 x USB 3.1
 • Vesa: 10 x 10
 • Boyutlar: 639,5 x 539,8 x 213,8 mm
 • Ağırlık: 6.89 KG

Yorum yap

*