Sosyal Media
sengul

Asus, Yeni ZenBook Serisini Tanıttı

Asus, diğer modellerine göre daha fazla tasarıma odaklandığı yeni ZenBook serisini tanıttı. Seri de 13, 14 ve 15 inçlik üç model bulunuyor. Donanım olarak birbirlerinin aynısı olmasa da çok benzerler. Yeni ZenBook’ları diğer modellerinden ayıran en önemli özellik ise NanoEdge ekrana sahip olmaları.


NanoEdge ekran, adından da anlaşılacağı üzere çok ince çerçevelere sahip. Asus bu ekranları “Neredeyse sınırsız görseller” olarak tanımlıyor. Bu tasarım sayesinde 14 ve 15 inçlik modeller, yüzde 92 ekran-gövde oranı sunarken, 13 inç modelde bu oran yüzde 95 seviyesinde.


Tahmin edeceğiniz gibi ince çerçeveler, bilgisayarların genel boyutlarında bir küçülme sunar. Bu nedenle Asus’un yeni ZenBook serisi “Sınıfının en küçüğü” olarak tanımlanıyor.


13 ve14 inçlik ZenBook’lar, oldukça farklı bir touchpad ile donatılmış. Touchpad’in sağ üst köşesine dokununca karşınıza LED nümerik tuşlar geliyor. Küçük olan bir bilgisayarın böyle bir özellik ile donatılmasının çok yerinde olduğunu söyleyebiliriz. İsmi ASUS NumberPad olan bu özellik, muhtemelen diğer ZenBook serilerine de gelecek.


Yeni ZenBook’un diğer özellikleri arasında, zayıf aydınlatmalarda Windows Hello girişleri için kullanılabilecek bir 3D kızılötesi kamera bulunuyor. Ayrıca yeni ZenBook’lar Cortana ve Alexsa ile uyumlu. Ancak bu özellikler şimdilik ülkemizde resmi olarak desteklenmiyor.


ASUS, her üç modelini de Ekim ayında Kuzey Amerika’da satışa sunacak. Daha sonra ise diğer ülkelerde satışa çıkaracak.

1- Asus ZenBook 13 inç Özellikler


 

2- Asus ZenBook 14 inç Özellikler

3- Asus ZenBook 15 inç Özellikler
Yorum yap

*