Sosyal Media
sengul

Beklenen Oyun Dying Light 2'den Video Geldi

2022 yılına sayılı günler kala, yeni çıkacak oyunların bekleyiş heyecanı artıyor. Techland Publishing'in yaptığı, Techland'in geliştirdiği aksiyon oyunu Dying Light 2'den oynanış videosu geldi. 

Oyunun çıkış tarihi 7 Aralık 2021 olarak belirlenmişti, oyun yapımcıları oyun deneyimini iyileştirmek amacıyla çıkış tarihini ertelediğini duyurdu. Oyun, 4 Şubat 2022 yılında oyuncuların beğenisine sunulacak.

Hikaye, ilk oyun hikayesinden 15 yıl sonra geçiyor. Medeniyetin çöktüğü, virüsün insanları ele geçirdiği bir dünyada hayatta kalma mücadelesini anlatıyor. 

İyileştirilmiş Parkur Deneyimi

Serinin ikinci oyunundaki parkur, ilk oyundaki parkur deneyimine kıyasla daha iyi ve kompleks yapıdadır. Parkur dinamikleri ve diğer araç gereçleri kullanarak binalar arasında geçiş yapabilirsiniz. 


İlk oyunda yoğun kullanılan ateşli silahlar, ikinci oyunda yok denecek kadar az sayıdadır. Edinilen bilgilere göre, oyunda bir tane ateşli silah bulunacak. Oyunun demosunda ok, yay ve pala gibi araçlar görülüyor. Silah tamir etme özelliği iyileştirilmiş ve düşmana göre silah tercih etme özelliği getirilmiş. 


Oyun Gidişatı

Oyunun ilk duyurusu yapıldığında oyuncuların görev için yaptıkları seçimlerin çok önemli olduğu belirtilmişti. Görev esnasında gelişen olaylara göre oyuncunun seçim yapması gerekiyor. Örneğin, yanınızdaki bir oyuncu vuruldu, oyun size vurulan kişiyle kalmak ve onu vuran kişilerin peşinden gitmek gibi iki seçenek sunar. Seçiminize göre, oyun gidişatı değişir. Oyuncunun yaptığı seçimler oyun evreninde etkisi büyük. Farklı seçeneklerle aynı oyunda birden fazla farklı deneyim yaşayabilirsiniz. 


Türkçe Altyazı Avantajı

Dying Light 2 oyunun en büyük avantajlarından biri de Türkçe alt yazılı olmasıdır. Bu avantaj sayesinde, oyuncular daha iyi bir oyun deneyimi yaşayabilir. Test sürümü, yorumculardan tam not alan oyun sabırsızlıkla bekleniyor. Yorum yap

*