Sosyal Media
yunus

Beşiktaş Esports Takımıyla Röportaj: "Hedefimiz, Elimizden Gelenin En İyisini Yapmak"

İncehesap.com'un sponsoru olduğu, bu sezona muhteşem bir başlangıç yapan Beşiktaş Espots takımı, adından övgüyle söz ettirmeye devam ediyor. Beşiktaş Esports takımının bu başarısında pay sahibi olan oyuncularından Rate, Novachrono ve Efias ile bir röportaj gerçekleştirdik. İşte röportajın ayrıntıları...


Sezona fırtına gibi bir başlangıç yaptınız? Bu konuyla ilgili neler düşünüyorsun? Yaz Mevsimi'nde hedef şampiyonluk diyebilir miyiz?

Rate: Sezona bu kadar iyi başlamamızı çoğu kişi gibi ben de beklemiyordum. İyi başlangıcımızın sebebinin doğru takım oyununu oynamamız olduğunu düşünüyorum. Hedefimiz elimizden gelenin en iyisini yapmak. Neler olacağını hep birlikte göreceğiz. 


Novachrono: Bence elimizden gelen en iyi şekilde oynamaya başladık ama kusurlarımız elbet var ki onlar da olmasa zaten robot olmamız gerekirdi. Yaz sezonunu kazanmak herkesin hedefi, bu yüzden hepimiz aynı saftayız.


Efias: Henüz her şey bitmiş değil. Bu avantajın farkındayız. Aslında rehavete kapılmadık ama bazı aksaklıklara cevap ararken sorunlar yaşadık. Sonuna kadar mücadele edeceğiz. Play-offlar oynanmadan şampiyon belli olmuyor. Beşiktaş'ı en iyi yerlerde göstereceğimizden taraftarımızın şüphesi olmasın.

League of Legends espor turnuvaları arasında şu an Türkiye’de hit seviyede. Bunun nedeni sizce tam olarak nedir? Neden genç oyuncuların da tercihi haline gelen bir spor halinde geldi? Bir sporcu olarak bu gelişmeleri nasıl yorumlamak ister?

Rate: Bir LoL oyuncusu olarak bu kadar takip edilmesini yüksek tempolu bir oyun olmasına ve her an bir aksiyon çıkabilme ihtimaline bağlıyorum. Eğlenceli ve takip etmesi kolay bir oyun olduğu için tercih edildiğini düşünüyorum. Bu sektörün gelişmesi beni mutlu ediyor.  Gününün çoğunu bu işe harcayan biri olarak emeğimin boşa gitmediğini bilmek mutluluk verici.

Novachrono: League of Legends hâlihazırda zaten rekabetçi arenada en büyük unvana sahip.  Bunun üzerine futbol kulüplerinin de espor takımlarına yatırım yaparak kendi taraftarlarını bu alana çekmesi, sektörü daha da büyük hale getiriyor. Oyuncular ayrıca diğer spor branşlarında olduğundan daha fazla taraftar ile temas halinde hissediyorlar.  

Efias: LoL artık dünya çapında bir oyun. Bu oyunun bir parçası olmak benim için de harika bir duygu. Çok daha gelişeceğine inanıyorum. 

Corona virüs etkisi nedeniyle espor dünyası tüm dünyada büyük bir ivme kazandı. Bu konuyla ilgili görüşlerin nelerdir? 

Rate: Korona virüs ile birlikte insanlar evde daha çok zaman geçirmeye başladılar. Bu da onları evde yapılacak yeni hobilere itti. Esporun biraz zorunluluktan da olsa böyle bir ilgi görmesinden mutluyuz. Sektörümüz büyüyor. Espor büyüdükçe hem oyuncu sayısı artacak, hem de kurumlar bizim için daha çok seçenek sunacak.

Novachrono: Oyun sektörü son zamanlarda daha çok ilgi görmeye başladı. Bunda korona virüs nedeniyle insanların evlerinde vakit geçirmesinin ve farklı ilgi alanlarına yönelmesinin de etkisi var. Özellikle stresli dönemlerde insanlar kendilerini iyi hissettirecek ve eğlenecekleri hobiler arıyor. Espor da bunu sağlıyor. Sektörün gelişmesi, hem sporcuların artması hem de desteklerin çoğalması açısından önemli. 

Efias: Korona virüs etkisiyle de olsa espor dünyasına ilginin artması beni mutlu ediyor. İnsanlar evlerinde kalınca bazen vakit geçirmek, bazen de eğlenmek için farklı hobiler edinmeye başladılar. Espor da bunlardan biri. İvme kazanmasında bir diğer neden de sunulan fırsatlar ve destekler. Sponsorumuz olan İncehesap.com, hem ekipman ve bilgisayar konusunda güzel fırsatlar sunuyor hem de Türkiye’de gaming sektörünün gelişimi için çalışıyor. Bu da çok değerli.

Online oynamak mı, yoksa arenada taraftarlarla oynamak mı? Senin için en rahatı hangisi?

Rate: Pek fark etmiyor, ancak çoğu zaman soğukkanlı biri olduğum için arenada taraftarların karşısında oynamanın benim için daha avantajlı olduğunu düşünüyorum. 

Novachrono: Taraftar karşısında, arenada oynamak daha heyecan verici.  Bence her profesyonel oyuncu benimle aynı fikirdedir.

Efias: Kesinlikle sahnede taraftarların desteğiyle oynamayı tercih ederim

Kendi adına gelecek hedeflerin nelerdir?

Rate: Elimden gelenin en iyisini yaparak kazanabildiğimiz kadar kazanmak dışında bir hedefim yok. Daha açık olmam gerekirse “yapabileceğim her şeyi yapayım; gerisinin pek bir önemi yok” mantalitesine sahibim.

Novachrono: Sıkılmadan ve eğlenerek, mümkün olduğunca uzun bir süre bu oyunu oynamak istiyorum.

Efias: Şimdilik rolümde en iyisi olmak. Düşündüğümde,  30 yaşına kadar mekaniklerim kötüleşmeden espor sektöründe oyuncu olarak kalmayı hedefliyorum. Sonrasında ise koç ya da sunucu olabilirim, kim bilir?


Yorum yap

*