Sosyal Media
sengul

Bilgisayara Oyun Nasıl Yüklenir

Son dönemde insanların Covid-19 salgını nedeniyle evlerine kapanması, bilgisayar oyunlarına olan ilgiyi artırdı. Birçok kişi evde geçen boş vaktini bilgisayar oyunu oynayarak değerlendirmeye başladı. Peki, bilgisayardan oyun oynamak için ne yapmalıyız? Bilgisayara oyun nasıl yüklenir?

Bilgisayara oyun yüklemenin çeşitli birkaç yöntemi bulunuyor. Bilgisayara oyun indirmek isteyen kişilerin öncelikli olarak hangi yöntemi tercih edeceklerine karar vermeleri gerekmektedir. Bilgisayara oyun indirmek için en fazla tercih edilen yöntemler arasında çevrimiçi oyun platformları geliyor. Steam, çevrimiçi oyun platformları arasında en çok tercih edilenler arasında bulunuyor. Diğer çevrimiçi oyun platformları ise Epic Store, GOG, Ubisoft Connect, Origin, Microsoft Store / Xbox Game Pass, Riot Game, Handle Bundle olarak sayabiliriz.


Çevrimiçi oyun platformlarından üyelik oluşturduktan sonra buralardan dilediğiniz oyunu kütüphanenize ekleyip bilgisayarınızdan oynayabilirsiniz. Ayrıca platformların düzenlemiş olduğu ücretiz oyun kampanyalarından da yararlanabilirsiniz. Böylece sevdiğiniz oyunlara ücretsiz sahip olabilirsiniz.

Çevrimiçi oyun platformlarının dışında internet siteleri üzerinden de bilgisayarınıza oyun indirebilirsiniz. Ancak burada dikkat etmeniz gereken en önemli husus oyun indireceğiniz internet sitesinin güvenilir olması. Güvenli olmayan bir siteden oyun indirdiğinizde bilgisayarınıza virüs bulaşma olasılığı oldukça yüksek. Bu nedenle güvenilir olmayan oyun sitelerinden uzak durun.

En iyi bilgisayar modellerini incelemek için tıklayın... Yorum yap

*