Sosyal Media
sengul

Bilgisayarınıza Kayıtlı Wi-Fi Şifrelerinizi Nasıl Öğrenebilirsiniz?

Wi-Fi şifrelerimizi, güvenliğimiz için genellikle uzun ve çözülmesi güç şifrelerden oluştururuz. Fakat bunun da dezavantajı bu şifreleri zamanla unutuyor olmamız.

Bilgisayarınızın mevcut bağlı olduğu ağın Wi-Fi şimfresini unuttuysanız endişelenmeyin. Modeminize format atmadan mevcut şifrenizi öğrenmek oldukça basit. Fakat önceden bağlanmış olduğunuz Wi-Fi şifrelerini öğrenemek istiyorsanız bunun için bir programa ihtiyacınız olacak.   

Mevcut bağlandığınız Wi-Fi ağının şifresini unuttunuz ve öğrenmek istiyorsanız şu adımları izleminiz sizi çözüme kavuşturacaktır.

Öncelikle başlat menüsünden Denetim Masası sayfasını açın. Ardından Ağ ve İnternet sayfasını açın. Sonrasında Ağ ve Paylaşım Merkezi adımını izleyin. Ağ ve paylaşım merkezini açtıktan sonra mevcut internet bağlantınızın üzerine tıklayın. Kablosuz ağ durumunuz karşınıza gelecektir. Buradan Kablosuz özelliklere tıklayın. Ardından karşınıza gelen ekrandan Güvenlik sekmesini tıklayın. Artık mevcut parolaya ulaşmış bulunmaktasınız. Aşağıda sırası ile izlemeniz gereken yol daha kısa yoldan gösterilmiştir.Denetim Masası>>Ağ ve İnternet>>Ağ ve Paylaşım Merkezi>>İnternet Bağlantısı>>Kablosuz Ağ Durumu>>Kablosuz Özellikleri >>GüvenlikYorum yap

*