Sosyal Media
sefa

Bitmoji İle Neler Yapabilirsiniz?

Bitmoji’nin Snapchat tarafından satın alınması ile adını daha sık duyar olduk. Snapchat, bu uygulamayı kendi sistemine entegre ederek, daha eğlenceli hale getirdi.

İşte Bitmoji ile neler yapabilecekleriniz.

1- Özelleştirin.

Bitmoji’nin eğlenceli dünyasına başlamadan önce kendi Bitmojinizi oluşturmalısınız. Bunun için öncelikle Bitmoji uygulamasını yükleyin. Uygulamayı App Store’dan indirmek için buraya, Google Play’den indirmek için ise buraya tıklayın. Ardından Snapchat hesabınıza giriş yapın.

Bitmoji'nin saç stilini, gözlerini, burnunu, vücut şeklini, giysisini ve daha fazlasını seçmek için “Avatar Oluşturucuya” gidin. Giysiler sekmesinde, Bitmoji'nin kıyafetlerini ve arka fonu istediğiniz şekilde değiştirebilirsiniz.


2- Etkinleştirin

Sanal benliğinizi herkesle paylaşmak için telefonunuzda Bitmoji klavyesini etkinleştirmeniz gerekiyor. Bunun için; Ayarlar>>Genel>>Klavye>>Klavyeler>>Yeni Klavye Ekle>>Bitmoji>>Tam Erişim İzin ver. Sıralamasını izleyin. Artık Bitmoji’yi kullanabilirisiniz.


3- Snapchat İle Gönderin.

Snapchat ile arkadaşlarınıza her zaman çeşitli Bitmoji’ler gönderebilirsiniz. Bunun için; Bitmoji göndermek istediğiniz arkadaşınızı seçin, metin kutusunun sağ altında bulunan Bitmoji seçeneğine dokunun, istediğiniz çıkarmayı seçerek gönderin.


4- iMesaj İle Gönderin.

iPhone kullanıcıları iMesaj üzerinden de arkadaşlarına Bitmoji gönderebiliyor. Bu işlem için; öncelikle iMesaj uygulamasını açın, metin kutusunun solunda bulunan uygulamalar seçeneğine dokunup App Store mağazasını gidin, “Yönet” sekmesinde Bitmoji seçeneğini “Açık” olarak ayarlayın. Ardından iMesaj uygulamasına geri dönün, metin kutusunun altında yer alan Bitmoji seçeneğini dokunarak göndermek istediğiniz Bitmoji’nizi arkadaşlarınızla paylaşın.


5- AirDrop’u Kullanın.

AirDrop sayesinde paylaşmak istediğiniz Bitmoji’nizi, mesaj atmadan arkadaşlarınıza gönderebilirsiniz. Bunun için; Bitmoji uygulamasını açın ve göndermek istediğiniz çıkartmaya dokunun. Ardından “Fotoğraflara kaydet”i seçin. Sonrasında fotoğraflar uygulamasında kaydettiğiniz çıkartmayı bulun ve “Paylaş” simgesine dokunun. Gelen ekrandan AirDrop seçeneğini tercih edin.


6- Slack İle Gönderin.

Bitmoji’lerinizi Slack uygulaması ile de gönderebilirsiniz. Bunun için Bitmoji’nin Slack web sitesini ziyaret edin. Ardından oturum açın ve Bitmoji’lerinizi göndermeye başlayın.


7- Başka Bir Yere Kopyalayın ve Yapıştırın.

Bitmoji çıkartmalarını Notlar, Twitter ve e-posta gibi başka uygulamalarda da kullanabilirsiniz. Bu işlem için; kullanmak istediğiniz çıkartmanın üzerine dokunun ve “Kopyala”yı seçin. Sonrasında istediniz uygulamaya giderek çıkartmayı yapıştırın. Ancak Bitmoji çıkartmalarını telefonunuzdaki uygulamaların tümünde kullanamazsınız. Sadece uyumlu uygulamalarda kullanabilirsiniz.

 



Yorum yap

*

Yorumlar

 1. Aişe Neva Abdelhalim 08/12/2020 18:19

  çok iyi ama nasaıl yapacağımı anlamadım

 2. Muhammet mustafa gül 10/01/2021 21:47

  Bu çok güzel olmuş bu uygula a

 3. deniz kadikoy 19/02/2021 04:14

  su an gercekten bitmijiye girmek isterim ama giremiyorum bu yuzden yuklemek zorunlulukta kaldim

 4. Ahmet Yusuf Karaman 27/04/2021 10:17

  Yaa bende indirmek zorunda kaldım ama buradan nasıl "Bitmoji" nasıl kullanıldığını anlamadım =(