Sosyal Media
yunus

Cep Telefonlarına Zarar Veren 5 Davranış

Binlerce lira harcayarak aldığımız cep telefonlarımızı doğru bir şekilde kullanmadığımızda onlara zarar veriyor ve onların kullanım ömürlerini kısaltabiliyoruz. Böyle bir durum hem bütçemize hem de sağlığımıza zarar verebiliyor. İşte telefonlarımıza zarar verdiğimiz 5 davranış…

1- Orijinal Olmayan veya Hasarlı Şarj Cihazları Kullanma

Hasarlı ve orijinal olmayan şarj cihazları telefonlarınıza zarar verir. Bu ürünler zaman içerisinde telefonunuzun yanmasına, patlamasına veya bozulmasına neden olabilirler. Bu nedenle ucuz, hasarlı ve orijinal olmayan cihazları kullanmaktan kaçının.


2- Aşırı Sıcaklarda Uzun Süre Telefon Kullanma

Aşırı sıcak havalarda uzun süreli telefon kullanmak telefonunuza zarar verebilir. Sıcak hava, ısınan telefonun soğumasına engel olacağından uzun süreli kullanımlar, telefonlara kalıcı zararlar verebilir. Bu nedenle aşırı sıcaklarda telefonunuzu biraz kullandıktan sonra soğuması için dinlendirin ve bir süre kullanmayın.


3- Buharlı Ortamlarda Telefon Kullanma

En sık yapılan hatalardan biri duş alırken telefon kullanmak. Buhar, telefonunuzun aşınmasına ve donanımlarının yıpranmasına neden olur. Ayrıca yapılan bir diğer yanlış da duş alırken telefonu şarja takmak. Eğer böyle bir alışkanlığınız varsa hemen bu alışklanlığınızı terkedin. Çünkü telefonunuz şarjdayken çıakcak ufak bir elektrik kaçağı istenmeyen çok farklı sonuçlar doğurabilir.


4- Yanlış Temizleme Ürünleri Kullanmak

Yanlış temizleme bezi ve spreyi kullanmak telefonunuzun ekran ve kasasının çizilmesine, zarar görmesine neden olabilir. Bu nedenle doğru ürünleri kullandığınızdan emin olun.


5- Ekran Koruyucu Kullanmama

Ekran koruyucular, telefonların hem çizilmelerini hem de herhangi bir darbe aldıklarında kırılmalarını önler. Telefonunuzun zarar görmesini istemiyorsanız ekran koruyucu kullanın.


 Yorum yap

*