Cep Telefonlarına Zarar Veren 5 Davranış

Binlerce lira harcayarak aldığımız cep telefonlarımızı doğru bir şekilde kullanmadığımızda onlara zarar veriyor ve onların kullanım ömürlerini kısaltabiliyoruz. Böyle bir durum hem bütçemize hem de sağlığımıza zarar verebiliyor. İşte telefonlarımıza zarar verdiğimiz 5 davranış…

1- Sahte veya Hasarlı Şarj Cihazları Kullanma

Hasarlı ve sahte şarj cihazları telefonlarınıza zarar verir. Hatta bu tarz ürünler, bazı durumlarda sağlığınıza bile zarar verebilir. Örneğin telefonunuzun yanmasına, patlamasına veya bozulmasına neden olabilirler. Bu nedenle ucuz, hasarlı ve orijinal olmayan cihazları kullanmaktan kaçının.


2- Aşırı Sıcaklarda Uzun Süre Telefon Kullanma

Aşırı sıcak havalarda uzun süreli telefon kullanmak telefonunuza zarar verebilir. Sıcak hava, ısınan telefonun soğumasına engel olacağından uzun süreli kullanımlar, telefonlara kalıcı zararlar verebilir. Bu nedenle aşırı sıcaklarda telefonunuzu biraz kullandıktan sonra soğuması için dinlendirin ve bir süre kullanmayın.


3- Buharlı Ortamlarda Telefon Kullanma

En sık yapılan hatalardan biri duş alırken telefon kullanmak. Buhar, telefonunuzun aşınmasına ve donanımlarının yıpranmasına neden olur. Özellikle duş alırken telefonunuzu şarja takmayın. Çünkü ufak bir elektrik kaçağı istenmeyen çok farklı sonuçlar doğurabilir.


4- Yanlış Temizleme Ürünleri Kullanmak

Yanlış temizleme bezi ve spreyi kullanmak telefonunuzun ekran ve kasasının çizilmesine, zarar görmesine neden olabilir. Bu nedenle doğru ürünleri kullandığınızdan emin olun.


5- Ekran Koruyucu Kullanmama

Ekran koruyucular, telefonların hem çizilmelerini hem de herhangi bir darbe aldıklarında kırılmalarını önler. Telefonunuzun zarar görmesini istemiyorsanız ekran koruyucu kullanın.


 Yorum yap

*