Sosyal Media
sefa

Çerçevesiz Ekranı Olan ZTE Axon 40 Ultra, 9 Mayıs Tarihinde Çıkış Yapacak

ZTE firmasının Axon 40 Ultra modeli, markanın yakın tarihte piyasaya süreceği yeni amiral gemisi olacak. ZTE Axon 40 Ultra 9 Mayıs tarihinde çıkış yaparak resmiyet kazanacak. Cihazın çerçevesiz ekranı ve ekran altı kamerası ile dikkatleri üzerine çekebilecek. Cihazın tasarımı belirli nedenlerden dolayı oldukça ilginç görünüyor. Bazı kişiler, Ice Universe’nin birkaç gün önce harika görünümlü bir akıllı cihaz ile dalga geçtiğini hatırlayacaktır. Bu tasarımın Galaxy S22 Ultra’yı ve bu yıl Pazara sunulan diğer tüm telefonları gölgede bırakacağını belirtildi.

ZTE Axon 40 Ultra, Çerçevesiz Ekranı ve Ekran Altı Kamerası İle Yapılmayanı Yapıyor!

Cihazın ekranın kamera için ayrılan herhangi bir delik veya benzeri bir şey içermeyeceği belirtiliyor. İnce çerçeveye sahip olacağını ve Mayıs ayında piyasaya sürüleceği de gelen bilgiler arasındadır. ZTE şirketi bu paragrafın altında kontrol edebileceğiniz bir fotoğraf paylaştı. Paylaşılan fotoğrafa göre çerçeveler neredeyse yok. Ekran kamera deliği ya da çentiği ise hiçbir yerde bulunmuyor. Cihazın altını ve alt çerçevesi de aynı derecede ince bir durumda.

Cihaz tasarımı gereği kavisli bir ekrana sahip olarak görünüyor. Ancak, marka bu cihazın arka yüzünün bir fotoğrafını paylaşmadı. Şirketin paylaştığı fotoğraf bilgisi ışığında çerçevelerin oldukça ince olduğu anlaşılıyor. Ayrıca sağ taraftaki fiziksel düğme olduğu da fotoğraflardan anlaşılabiliyor. Tuşlar her Android cihazda olduğu gibi ses açma/kapatma ve güç/kilit düğmeleridir.

Cihazın teknik detayları hakkın çok az bilgi mevcut. Ancak hatırı sayılır bilgiye sahibiz. ZTE Axon 40 Ultra, 120 Hz ekran yenileme hızına sahip 6.67 inç Full HD+ ekran ile gelecek. Bir ihtimalle yüksek dokunmatik örnekleme hızına ve piksel genişlik modülasyonu karartma desteğine sahip olacak. Android 12, cihaza önceden yüklenmiş olarak gelecek. Cihaz ön tarafında ekranın altına konumlandırılmış 44 MP’lik selfie kamerası yer alacak. Arka tarafında ise 8 MP üniteye ek olarak 64 MP’lik ana kamera ve 5 MP kamera yer alacak. Tüm bu bilgilere ek olarak cihazın 16 GB’a kadar RAM ve 1 TB’a kadar dahili depolama seçeneği kullanıcıların beğenisine sunulacak. Cihaz aynı zamanda 65W’lık hızlı şarj desteğine sahip olacak.


Yorum yap

*