Sosyal Media
sengul

ChaiOS Hatası Nasıl Önlenir?

iPhone ve Mac’lerin donmasına ve çökmesine neden olan “ChaiOS” adı verilen, temel bir GitHub bağlantısı gibi görünen yeni bir hata bulundu. iMessage uygulaması aracılığı ile herhangi bir iOS kullanıcısına mesaj yazdığınızda önce uygulama çöküyor sonra ise telefon donuyor ve kendini yeniden başlatıyor. Bu hata ilk kez bir Twitter kullanıcısı olan Abraham Masri tarafından fark edildi. Hata, daha sonra diğer kullanıcılar tarafından da test edildi ve sonuç aynı oldu.

Söz konusu hata cihazlarda geçici olarak bir probleme neden oldu. Siz de aynı hata ile karşılaşmak istemiyorsanız birkaç ufak önlem ile cihazınız kurtarabilirsiniz.

Bağlantıyı Kısıtlayın

Hatanın cihazınıza bulaşmasını önlemek için öncelikle bağlantıyı engelleyin. Bunun için iOS’un “Kısıtlamalar” özelliğini kullanın.

Ayarlar>>Genel>>Kısıtlamalar bölümüne gidin. Buradan “Kısıtlamaları Etkinleştir” seçeneğine dokunun.


Açılan ekrandan “Web Siteleri” bölümüne gidin. Buradan “Yetişkin İçeriğini Sınırla” seçeneğine dokunun ve izin verilmeyen alana GitHub.ion dosyasını ekleyin.


Sorunun giderilmesi için cihazınıza son güncelleme olan iOS 11.2.5 sürümünü yükleyin. Bu şekilde de sorun devam ederse Apple’ın kısa bir süre içerisinde başka bir çözüm sunmasını bekleyin.Yorum yap

*