Sosyal Media
sengul

Çinli Ödeme Platformu Alipay Artık Türkiye’de

Çinli e-ticaret devi Alibaba’nın ödeme platformu olan Alipay, remi olarak Türkiye’deki faaliyetlerine başladı. Bir süredir ülkemizdeki faaliyetlerini sürdüren ödeme platformu ininal, Alipay ile anlaşarak Alipay’in ülkemizdeki ilk ortağı oldu.

İki şirket arasında yapılan iş birliği neticesinde Alipay kullanıcıları, Türkiye’ye geldiklerinde alışverişlerini Çin Yuan’ı üzerinden ödeyebilecek. Belirli turizm şirketlerinde ise ödemelerini ABD doları üzerinden yapabilecekler.


Ininal CEO’su Ömer Suner ise yapılan anlaşma ile ilgili olarak; “Bu işbirliğinin ülkemize girecek dövizi artıracağına da inanıyoruz. Zira Ocak 2019 tarihinde, Çin’in Dış Turizminde Mobil Ödemeye Yönelik 2018 Trendleri başlıklı Nielsen raporu da bunu kanıtlıyor. Rapora göre; Çinli turistlerin ilk kez nakit ödeme yerine, işlemlerinin yüzde 32’sini mobil ödeme ile gerçekleştiriyor. Anket yapılan ticari kuruluşların neredeyse yüzde 60’ının ise Alipay’i uygulamaya almaları sonrasında, hem trafiklerinde hem de satışlarında ciddi büyüme yaşadıkları görülüyor.” Şeklinde açıklamalarda bulundu.

 
Yorum yap

*