Sosyal Media
sengul

Clubhouse Davetiye Alma Yolları Nelerdir?

Clubhouse, ana akım sosyal medya uygulamaların aksine görüntü temelli değil, sesin ön planda olduğu bir uygulama. Ses temelli olması kullanıcılar için rahatlık sağlıyor. Çünkü kamera ayarlama ya da üst başa çeki düzen verme derdi yok. İster arabada, ister evde pijamalarla sohbete katılabilirsiniz. Clubhouse’u diğer sosyal medya uygulamalarından ayıran diğer özellik ise kayıt yönteminin davetiye olması. Uygulamaya kayıt olmanızın tek yolu başka bir kullanıcıdan davetiye almak. Bir taraftan eleştirilen bu özellik, diğer taraftan kullanıcılara çekici geliyor.


Uygulama Nasıl Çalışıyor?

Uygulama Android tabanlı cihazlara henüz açılmış değil, sadece İOS tabanlı cihazlarda kullanılabiliyor, yani iPhone ve iPad kullanıcıları uygulamaya kayıt olup kullanabilir.

Kullanıcılar uygulamaya girince bir sohbet odası oluşturuyor ve bu odada sohbet gerçekleşiyor. Uygulamayı kullanan kişi, başka kişilere telefon numarası üzerinden davetiye gönderebilir. Davetiye sms olarak gelir ve davet alan kişi sms’teki linke tıklayarak üyelik sayfasına girip kayıt olabilir. Kayıt işleminden bahsettik, biraz da uygulamayı yakından tanıyalım. Uygulamanın sağ alt köşesinde el kaldırma butonu var, bu butona basınca moderatörden (sohbet odasını kuran kişiden) söz hakkı isteyebilirsiniz. Sohbetten ayrılmak istediğiniz zaman sol alt köşede bulunan butona basıp sessizce ayrılabilirsiniz. 

Arkadaşlar kısmına arkadaşlarınızı ekleyebilirsiniz. Arkadaşlarınız sohbet için odaya girdiğiniz zaman size bildirim gelir. Sadece, gerçek zamanlı odalar değil, ileri zamanlı odalar da kurulabiliyor. Planladığınız tarihe göre sohbet odası kurabilirsiniz. 


Clubhouse Davetiye Alma Yolları Nelerdir?

  • Bireysel davetiye
  • Clubhouse üyesi arkadaşlar
  • Sosyal medya platformları

Uygulamaya kayıt olan her kullanıcıya iki tane kayıt hakkı tanımlanıyor. Daha sonra kişi odalara girip konuşma ve sunum yaptıkça davetiye hakkı artıyor. Davetiye olan kullanıcı size “Bireysel Davetiye” gönderebilir ve uygulamaya kayıt olabilirsiniz.

Uygulamayı indirin ve kendinize bir kullanıcı adı belirleyin. Devamında hesabınızı onaylatmak için Clubhouse kullanıcısı olan bir kişiye sizin katıldığınıza dair bildirim gider. Kullanıcı, size uygulama için erişim verebilir.

Twitter ve Linkedin üzerinden de davetiye bulabilirsiniz. #Clubhouse hashtag’i yazıp aratın. Ya da kendi paylaşımınızı dikkat çekmesi için #Clubhouse etiketi ile paylaşın. Böylece, davetiyesi olan kişilere ulaşıp Clubhouse davetiyesi alabilirsiniz.


Yorum yap

*